7
موزه حیات وحش علی آباد کتول
موزه تاریخ طبیعی وحیات وحش در پارک جنگلی کبودوال علی آباد کتول واقع شده و در این موزه که در ساختمانی چند منظوره در پارک جنگلی کبودوال ایجاد شده، نمونه های از تاکسیدرمی حیوانات در کنار طبیعت استان، نمونه هایی از گیاهان و جانوران مناطق مختلف استان به نمایش گذاشته شده است.

موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش در پارک جنگلی کبودوال علی آباد کتول واقع شده و در این موزه که در ساختمانی چند منظوره در پارک جنگلی کبودوال ایجاد شده، نمونه های از تاکسیدرمی حیوانات در کنار طبیعت استان، نمونه هایی از گیاهان و جانوران مناطق مختلف استان به نمایش گذاشته شده است وهرساله بازدید کنندگان بسیاری ازآن بازید میکنند.

گردشگران از دل جنگل کبودوال که گذر میکنند آنقدر زیبایی در اطراف خود میبینند که دیگر چشم شان به موزه تاریخ طبیعی نمی افتد . این موزه هر چند سال 82 ساخته شده است اما هر چشمی آن را نمیبیند.در موزه تاریخ طبیعی 6 دیوارامای معروف استان از قبیل زیستگاههای آبی، خشکی،کوهستانی و آستری نمایش داده شده است .

این موزه شامل دو غرفه هرباریوم (که نمونه های گیاهی منطقه را معرفی میکند) دو غرفه پرندگان ، یک غرفه پستانداران ، دو غرفه حشرات، یک غرفه صدف، یک غرفه کانیها و فسیل ها و یک غرفه هم خزندگان است.

گلستان گردی
لطفا بر روی نقشه بالا کلیک نمایید
جاذبه های گردشگری
نقشه گلستان
نقشه گلستان
سایر سایت های اداره
تابلوی اعلانات
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد