کد خبر : 9684 تاریخ انتشار : سه شنبه 21 خرداد 1398 16:08

آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی در استان گلستان برگزار شد

آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی در گلستان با حضور مدیرکل توسعه وترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری , فرماندار گرگان , مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان و دیگر مسوولین در گرگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛  این مراسم امروز سه شنبه 21 خردادماه 98 , با حضور بیدختی مدیرکل توسعه وترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، حمیدی فرماندار گرگان , غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان،  مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، جلالی مدیرکل پست استان , حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان و  دیگر مسوولین در محل سالن همایش دانشگاه حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.

 

مهندس محمد حمیدی فرماندار شهرستان گرگان ضمن تبریک هفته صنایع دستی به هنرمندان پرتلاش صنایع دستی استان گلستان گفت : ابتکارات اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان با مدیریت مهندس کریمی نبود کسی اهمیت حوزه صنایع دستی را در استان گلستان درک نمی کرد.


وی گفت : هنرمندان صنایع دستی وقت گرانبهای خود را در کارگاه  ها و منازل خود برای حفظ و احیاء رشته های صنایع دستی گذاشته اند.


فرماندار شهرستان گرگان خاطر نشان کرد : هنرمندان صنایع دستی استان گلستان با تولیدات خود معرف هنر فاخر اقوام و طوایف استان گلستان به سایر هموطنان و حتی خارج از مرزهای ایران اسلامی هستند.


وی گفت : با صنایع دستی می توان هنر , فرهنگ , سنت , علایق و سلایق بومی و شیوه های سنتی زندگی یک جامعه را به دیگران منتقل و برای نسل آینده به یادگار گذاشت.


حمیدی بیان کرد : برگزاری این چنین مراسمات و همایش ها در حوزه صنایع دستی استان به افزایش انگیزه تولیدکنندگان و هنرمندان و معرفی تولیدات کمک شایانی می کند.


وی گفت : از مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان که از مدیران کوشا , پرتلاش , پیگیر و خوش ذوق هستند و اقداماتشان موجب رشد گردشگری , صنایع دستی شده است تقدیر و تشکر می کنم .


مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به هنرمندان و صنعتگران پرتلاش استان , گفت : به مناسبت روز جهانی صنایع دستی روز گذشته نیز همایشی برای هنرمندان شرق استان در شهرستان گنبد کاووس برگزار شد که با استقبال هنرمندان روبه روشد .


وی گفت : در چند سال اخیر حوزه صنایع دستی در گلستان به جایگاهی دست یافته است که حرف های زیادی برای گفتن دارد و برای رسیدن به این جایگاه از هنرمندان پرتلاش استان و همکاران معاون صنایع دستی اداره کل قدردانم.


کریمی خاطر نشان کرد : در سال 1397 از 3 هزار و 500 تعهد اشتغال اداره کل میراث فرهنگی , 50 درصد آن در حوزه صنایع دستی محقق شده است و این نشان از تقویت صنایع دستی در سطح روستاهای استان می باشد.


وی گفت : برای تقویت بازار فروش هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان , 6 بازارچه های صنایع دستی در سطح استان با توافق شهرداری های استان آغاز شده است و بنا داریم در تمام شهرستان ها این بازارچه های دائمی را راه اندازی نماییم.


مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان افزود : برای افزایش کیفیت محصولات صنایع دستی و رونق آن نیز ایده ایجاد مراکز تخصصی صنایع دستی در استان کلید خورد و بهره برداری از حدود 10 مرکز تخصصی در سطح استان موجب احیاء و ترویج رشته های منسوخ شده صنایع دستی  شد.


این مقام مسئول با اشاره به این که تا پایان سال جاری همه شهرستان ها از مراکز تخصصی صنایع دستی بهره مند خواهند شد , گفت : در این مراکز کیفیت تولید مورد توجه است و با تلاش های صورت گرفته هنرمندان , رشته هایی مانند حصیربافی و نمدمالی که در گلستان منسوخ شده بودند اکنون به یکی از محصولات شاخص استان تبدیل شده است.


وی گفت : در ایجاد بازارچه های صنایع دستی در سطح استان , همکاری مشترک با شهرداری های برخی شهرستان ها آغاز شده است و بعد از افتتاح برای بهره برداری به هنرمندان و شهرداری ها واگذار خواهد شد.


کریمی گفت : بحث بسته بندی محصولات صنایع دستی در چند سال اخیر در استان نهادینه شده است و امروز محصولات گلستان با بسته بندی ای عرضه می شود که مورد استقبال قرار گرفته است.


وی با تاکید بر این که حمایت از هنرمندان صنایع دستی برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور از برنامه های جدی اداره کل میراث فرهنگی گلستان است , گفت : هنرمندان صنایع دستی استان تیرماه امسال در نمایشگاهی تخصصی در قزاقستان حضور خواهند یافت و به معرفی و فروش محصولات فاخر استان خواهند پرداخت.


لازم به ذکر است ؛ در این مراسم از فعالین , پیشکسوتان صنایع دستی استان گلستان تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 13 خرداد 1399 13:35
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 782
بازدید دیروز : 2777
بازدید هفته : 20166
بازدید ماه : 79794
بازدید سال : 1287563


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*