همزمان با هفته میراث فرهنگی ؛

کد خبر : 9488 تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 09:57

آیین بزرگداشت باستان شناس فقید معاصر ایرانی مرحوم قربانعلی عباسی برگزار خواهد شد

بنابر اعلام مدیر کاخ موزه گرگان، آیین بزرگداشت باستان شناس فقید معاصر ایرانی مرحوم قربانعلی عباسی همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در گرگان برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه 98 , جعفر خاندوزی با ذکر این مطلب افزود: آنچه تاکنون رواج داشته این است که در ایام این هفته، بیشتر به معرفی موزه ها، ابنیه و محوطه های تاریخی و میراث فرهنگی توجه می شود در حالی که لازم است به تجلیل خادمان میراث فرهنگی به ویژه باستان شناسان نیز پرداخته شود چرا که خدمات این خادمان است که ژرفا و اهمیت مواریث فرهنگی کشور را بیش از پیش روشن می سازد.

 

به گفته وی، مرحوم قربانعلی عباسی از جمله باستان شناسان برجسته کشور و از همکاران این اداره کل بود که کاوشها و فعالیتهای باستان شناختی مهمی در دشت گرگان به انجام رساند که در معرفی ابعاد مختلف این پهنه باستانی در غرب آسیا بسیار تاثیرگذار بود.

 

خاندوزی همچنین خاطرنشان کرد: پژوهشهای علمی و دانشگاهی و آثار فاخر و قابل توجه ای از ایشان اعم از کتابها، مقالات و راهنمایی و داوری پروژه ها و پایان نامه های دانشگاهی از وی به یادگار مانده است.

 

وی یادآور شد: یکی از مهمترین تالیفات و کنابهای وی، تالیف و انتشار کتاب نتایج کاوش باستان شناختی محوطه باستانی نرگس تپه گرگان، اثر و ماخذ پراهمیتی است که ابعاد مختلف این محوطه را با شیوه ای نوین و مطابق با استانداردهای باستان پژوهی جهانی عرضه کرده است.

 

مدیر کاخ موزه گرگان در پایان گفت: مراسم مذکور در روز چهارشنبه اول خردادماه امسال با حضور باستان شناسان کشوری و استان گلستان در محل کاخ موزه گرگان برگزار خواهد شد.

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

نظرسنجی بیمه تکمیلی
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
یکشنبه 11 خرداد 1399 10:29
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 966
بازدید دیروز : 4260
بازدید هفته : 17176
بازدید ماه : 79082
بازدید سال : 1287463


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*