با حضور مدیر میراث فرهنگی شهرستان ترکمن و رئیس اوقاف شهرستانهای بندر ترکمن ، گمیشان و کردکوی ؛

کد خبر : 9450 تاریخ انتشار : شنبه 21 اردیبهشت 1398 11:29

جلسه ساماندهی امامزاده آق امام شهرستان ترکمن برگزار شد

برگزاری جلسه ساماندهی امامزاده آق امام با حضور مدیر میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن و رئیس اداره اوقاف شهرستانهای بندر ترکمن،گمیشان و کردکوی در محل اداره میراث فرهنگی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن ؛ پنجشنبه 19 اردیبهشت ماه 98 جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ساماندهی امام زاده آق امام شهرستان ترکمن با حضور محمد نصیری مدیر میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری شهرستان و کریمی رئیس اداره اوقاف شهرستانهای  بندر ترکمن ، گمیشان و کردکوی  و کارشناسان دو دستگاه در محل اداره میراث فرهنگی شهرستان ترکمن  برگزار شد. 

 

در این جلسه محمد نصیری مدیر میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن ضمن خیر مقدم هدف از این جلسه را انجام یک سری برنامه ها به صورت مشارکتی در راستای احیا و حفاظت از بناهای تاریخی امام زاده آق امام  شهرستان بیان کرد.

 

در این جلسه پس از گفتگویی مشورتی مقرر گردید که مرمت و بازسازی امام زاده آق امام  شهرستان ترکمن که در اثر سیل اخیر و عوامل طبیعی دچار آسیب شده است  توسط اداره کل اوقاف و با در نظر داشتن  نقطه نظرات کارشناسان میراث فرهنگی  صورت پذیرد.

 

همچنین در این جلسه کریمی رئیس اداره اوقاف شهرستانهای  بندر ترکمن،گمیشان و کردکوی از تشکیل هیئت امنا برای اداره بهتر این اثر تاریخی خبر داد .

 

«گفتنی است  ؛ بقعه این امامزاده در خارج از روستاى قراقاشلى، در میان آرامگاه عمومى روستا واقع شده که چشم انداز بسیار زیبایى دارد و به«آق­امام قراقاشلی»معروف است.

 بناى امامزاده بر روى تپّه‏ باستانى قرار دارد و آثار سفال فراوان در آن دیده مى‏شود. گورستان بقعه تحت شماره 11307 و امامزاده تحت شماره 11304 به ثبت میراث فرهنگى رسیده ­است.»

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

نظرسنجی بیمه تکمیلی
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
یکشنبه 11 خرداد 1399 12:43
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 1713
بازدید دیروز : 4260
بازدید هفته : 17923
بازدید ماه : 79829
بازدید سال : 1288210


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*