کد خبر : 9442 تاریخ انتشار : شنبه 21 اردیبهشت 1398 11:01

آغاز عملیات اجرایی ساماندهی زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه شهرستان گالیکش با اعتبار یک میلیارد ریال

مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی وگردشگری استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی و آبشار لوه شهرستان گالیکش با اعتبار یک میلیارد ریال خبر داد .


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ مهندس ابراهیم کریمی  امروز شنبه 21 اردیبهشت ماه 98 با اعلام این خبر افزود:  با اعتبار  1 میلیارد  ریال عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه  شهرستان گالیکش از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی با حضور مرتضی حسینقلی زاده مسئول دفتر فنی اداره کل ، رزاقی مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان گالیکش  دهیار روستای لوه بعنوان دستگاه بهره بردار و پیمانکار پروژه  آغاز شد.

 

وی  به عملیات پیش بینی شده در این فاز اشاره کرد و افزود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سنگ فرش مسیر دسترسی  به آبشار به مساحت حدود 600 متر مربع  ، اجرای آبرو جهت هدایت آبهای سطحی و همچنین فنس کشی مسیر دسترسی  پیش بینی شده است .

 

کریمی  ادامه داد:  در سنوات قبل این اداره کل اقدام به اجرای سنگ فرش و دیواره سنگی مسیر دسترسی به مساحت 500 متر مربع و یک باب نمازخانه  با اعتبار 2321 میلیون ریال کرده است .

 

وی در پایان گفت : این اداره کل آمادگی خود را در جهت تکمیل زیر ساخت های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران عبوری از پارک جنگلی لوه در صورت تخصیص اعتبار لازم از سوی مراجع ذیربط را اعلام می دارد.

 

شایان ذکر است ؛ آبشار لوه در گالیکش  واقع است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به نام لوه و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است. همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه‌ای به آن بخشیده است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم ‌نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

نظرسنجی بیمه تکمیلی
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
یکشنبه 11 خرداد 1399 12:00
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 1367
بازدید دیروز : 4260
بازدید هفته : 17577
بازدید ماه : 79483
بازدید سال : 1287864


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*