با موضوع بررسی طرح گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالدنبی شهرستان کلاله ؛

کد خبر : 9390 تاریخ انتشار : شنبه 14 اردیبهشت 1398 20:08

تشکیل کارگروه مشترک اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان

نشست کارگروه مشترک اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با موضوع بررسی طرح گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالدنبی شهرستان کلاله برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز شنبه 14 اردیبهشت ماه 98 , این نشست با موضوع بررسی طرح گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالدنبی شهرستان کلاله و با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان, حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان , مدیران و کارشناسان دو دستگاه , شورا و دهیار روستای گچی سو و هیات امنا خالد نبی در زیارتگاه حضرت خالد نبی (ع) برگزار شد.

 

مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست با تشکر از حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان , گفت : بیشترین تعاملات و جلسات را در موضوعات مشترک میراث فرهنگی و اوقاف در استان در دوران حضور حجت الاسلام سلیمانی فرد داشتیم که از حسن توجه و علاقه مندی ایشان به حوزه میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری تشکر می کنم و امیدواریم از ثمره این تعامل و همگرایی همه استان بهره مند شوند.

 

وی خاطر نشان کرد : در سفر ریاست محترم جمهور به استان گلستان در حوزه های مربوط به میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان برای نخستین بارحدود 120 میلیارد تومان اعتبار مصوب داشتیم که از این مقدار 7 میلیارد تومان به دیوار دیوار دفاعی گرگان , 7 میلیارد تومان به موزه روستایی , 7 میلیارد تومان به موزه بزرگ گلستان و 10 میلیارد تومان به مجموعه خالد نبی و مختومقلی فراغی اختصاص یافته است.

 

مهندس کریمی افزود : تصمیم بر این شد تا برای برنامه ریزی بهتر جهت هزینه 5 میلیارد تومان مصوبه ای که منطقه نمونه گردشگری خالدنبی داشت , اداره کل میراث فرهنگی استان کمیته فنی مشترکی با اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تشکیل داده تا دیدگاه ها و نظرات را به صورت مشترک احصاء نموده و ان شاالله به نتیجه مشترکی دست یابیم .

 

وی گفت : با توجه به ثبت ملی شدن گورستان خالد نبی در منطقه نمونه گردشگری خالدنبی , برای اداره کل میراث فرهنگی استان بسیار حائز اهمیت است که پروژه های اجرایی  در این منطقه به ساختار و شاکله گورستان صدمه ای وارد نسازد و به همین دلیل از اساتید استان نیز برای مطالعات, مشاوره خواهیم گرفت.

 

مدیر کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان بیان کرد : ساختار فعلی منطقه نمونه گردشگری خالدنبی در شان و منزلت این مجموعه نیست که امیدواریم با تعریف پروژه هایی جامع و کامل , ضمن توجه به محدودیت ها در طراحی جدید , این منطقه نمونه گردشگری را به مجموعه ای تاریخی و گردشگری در شان تبدیل کنیم تا موجبات جذب گردشگران داخلی و خارجی در این منطقه مهیا شود.

 

حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در این نشست ضمن تبریک به مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان جهت کسب رتبه برتر کشوری مدیران کل سازمان میراث فرهنگی, گفت : باور ما بر این است که دو مجموعه اوقاف و امورخیریه و میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری با یکدیگر قرابتی بسیار نزدیک دارند و هر میزان تعاملات و همکاری ها در حوزه های مشترک بیشتر شود قطعا اتفاقات خوب و بزرگی چه در حوزه  تعالی فرهنگ معنویت  و زیارت و چه در گردشگری مذهبی شاهد خواهیم بود.

 

وی گفت : برای رونق گردشگری مذهبی , هم باید زیرساخت ایجاد شود و هم اقدامات تبلیغی و ترویجی داشته باشیم تا گردشگران مذهبی را به استان جذب نماییم.

 

سلیمانی فرد یکی از راه های رونق تولید در سال جاری را توجه بیش از پیش به مقوله گردشگری دانست و گفت : تفاهمی که در احیاء بافت تاریخی گرگان فی ما بین اوقاف و میراث فرهنگی با همکاری شهرداری گرگان و مسکن و شهرسازی حاصل شد اتفاق خوب و مبارکی بود که امیدواریم این چنین تعاملات به سایر اماکن متبرکه و تاریخی گسترش یابد .

 

گفتنی است ؛ در این نشست کاشناسان دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری گلستان و اوقاف و امورخیریه استان ,کارشناسان معاونت میراث فرهنگی و ثبت آثار استان و یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان با همفکری هیات امناء زیارتگاه حضرت خالد نبی (ع) ضمن بحث و بررسی در مورد طرح گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالدنبی شهرستان کلاله , اولویت بندی های طرح را مشخص نمودند.

 

لازم به ذکر است ؛ در ابتدای این نشست مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و حجت الاسلام سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با همراهی  شورا و دهیار روستای گچی سو ,  هیات امنا خالد نبی و دیگر مسئولین از زیرساخت های گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالد نبی شهرستان کلاله بازدید به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 13 خرداد 1399 13:35
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 1313
بازدید هفته : 16831
بازدید ماه : 76416
بازدید سال : 1285630


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*