سرپرست معاونت گردشگری در کمیته طبیعت‌گردی استان تاکید کرد:

کد خبر : 13186 تاریخ انتشار : شنبه 07 تیر 1399 14:06

لزوم تهیه و تدوین مسیرهای جدید گردشگری در سطح استان گلستان

کمیته طبیعت گردی گلستان با حضور سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، فعالان گردشگری کارشناسان حوزه های منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، سومین جلسه کمیته گردشگری استان امروز شنبه 7 تیرماه 99 با حضور یاسر قندهاری سرپرست معاونت گردشگری استان، فعالان گردشگری کارشناسان محیط زیست، منابع  طبیعی و آبخیزداری و اموراراضی استان با هدف بررسی برگزاری تورهای گردشگری با دستورالعمل های بهداشتی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.


یاسر قندهاری سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در این نشست گفت: باید در سطح استان مسیرهای جدید گردشگری تهیه و تدوین شود تا ضمن توسعه گردشگری، بار ترافیک محورهای اصلی در سطح استان کاهش یابد که به عنوان یک اولویت به دنبال تعریف این مسیرهای جدید با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط هستیم.


او خاطر نشان کرد: دستگاه های مرتبط در حوزه طبیعت گردی استان مناطق پرخطر و امن در مسیرهای گردشگری استان را شناسایی کرده و گزارش آن را به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اعلام کنند.


سرپرست معاونت گردشگری استان بیان کرد: نشست هم اندیشی راهنمایان گردشگری با حضور نمایندگانی از جهاد کشاورزی، محیط زیست، منابع‌طبیعی و آبخیزداری و اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شود تا در این نشست ها مسائل و دغدغه های حوزه های مرتبط با گردشگری بررسی و راهکارهای رفع موانع و توسعه این حوزه ارائه شود.


در ادامه این جلسه رمضانعلی قائمی کارشناس منابع طبیعی استان گلستان و فعال گردشگری در زمینه طبیعت‌گردی گفت: استان گلستان با برخورداری از تالاب ها، غارها، آبشارها و.. پتانسیل فراوانی در حوزه طبیعت‌گردی دارد که هر کدام خود به تنهایی می‌تواند جاذبه گردشگری و مقصدی برای مسافران و گردشگران باشد.


او خاطرنشان کرد: اقلیم های مختلف در استان گلستان موجب شده تا پتانسیل های بالایی در حوزه طبیعت گردی در این استان شاهد باشیم که باید بیش از گذشته از این ظرفیت استفاده شود.


این فعال گردشگری گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با همکاری محیط زیست استان مسیرهای طبیعت گردی استان را مشخص کرده و ظرفیت مناطق گردشگری را تعیین کنند تا بتوان با کمترین آسیب و برای توسعه گردشگری از این پتانسیل ها بهره برداری کرد.


یحیی جلالی فر رییس انجمن راهنمایان گردشگری استان گلستان نیز در ادامه این جلسه گفت: با توجه به ظرفیت ها و جاذبه های غنی استان در حوزه طبیعت گردی، راهنمایان گردشگری و کارشناسان این حوزه به دنبال تعریف مسیرهای جدید برای معرفی شایسته جاذبه های استان به گردشگران داخلی و خارجی هستند.


او تصریح کرد: تولید محتوا از مهمترین موضوعات در حوزه معرفی پتانسیل های گردشگری و طبیعت گردی استان است.


سید مجتبی حسینی از حفاظت محیط زیست استان گلستان با اشاره به این که هر فرد بومی یک فرآورده و تولیداتی در طبیعت دارد، گفت: با توسعه طبیعت گردی در سطح استان می توان گردش مالی مناسبی برای جوانان در مناطق روستایی ایجاد کرد.


او بیان کرد: باید با ارتقاء دانش و آگاهی و توانمند سازی جوامع محلی با برگزاری دوره های آموزشی میزان خسارت به طبیعت را کاهش داد. ارتقا سطح فرهنگی مردم در بهره برداری از منابع طبیعی و محیط زیست که باید با کمک و همکاری تشکل های مردن نهاد و مدیریت دستگاه های اجرایی مرتبط صورت گیرد.


عبدالکریم جمال زایی از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان نیز در این جلسه گفت: برای برگزاری تورهای گردشگری در طبیعت و مسیرهای گردشگری چارچوب و استاندارد مشخصی  وجود ندارد که باید همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در قالبی مشخص در دسترس همگان قرار گیرد.


کمیته طبیعت گردی استان گلستان با هدف ایجاد مسیرهای جدید گردشگری در سطح استان و همچنین ترویج احترام به طبیعت و طبیعت گردی مسئولانه با کمترین آسیب به منایع طبیعی ایجاد شده است.

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مدیرکل
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
رسیدگی به شکایات

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir

آخرین بروزرسانی
چهارشنبه 09 مهر 1399 09:04
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 819
بازدید دیروز : 3326
بازدید هفته : 18873
بازدید ماه : 57705
بازدید سال : 1205835


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*