معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان:

کد خبر : 11151 تاریخ انتشار : شنبه 25 آبان 1398 17:02

172غرفه صنایع دستی در جشنواره اقوام گلستان میزبان هنرمندان سراسر کشور/برپایی 110 غرفه صنایع دستی و سوغات در جشنواره گنبدکاووس

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی گلستان اعلام کرد: در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در گلستان، بیش از 172 غرفه صنایع دستی از سراسر ایران حضور داشته و محصولات خود را در معرض دید و خرید قرارداده‌اند.


به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، مریم حاجی‌ابراهیمی امروز شنبه 25آبان ماه همزمان با آغاز دور دوم برگزاری جشنواره اقوام در شهرستان گنبدکاووس با ذکر این مطلب افزود: کل غرفه‌های پیش‌بینی شده برای این جشنواره 247 غرفه است که از این تعداد 135 غرفه در دور اول جشنواره به گرگان اختصاص داشت.


به گفته او، در نمایشگاه گرگان 105 هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی از استان گلستان، 63 هنرمند از کل کشور در قالب 107 غرفه و 30 استان شرکت کرده بودند. هم‌چنین 8 نفر از هنرمندان صنایع دستی کشور عراق نیز در این دوره از جشنواره حضور دارند.


مسئول کمیته نمایشگاهی سیزدهمین جشنواره در ادامه خاطرنشان کرد: از مجموع غرفه‌ها، 68 غرفه به عرضه سوغات استان و کشور اختصاص یافته و 28 غرفه در اختیار جوامع گردشگری، دستگاه‌های اجرایی مرتبط با صنعت گردشگری استان و حامیان مالی این دوره از جشنواره است.


او درباره دور دوم سیزدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در شهرستان گنبدکاووس گفت: در این شهرستان، 65 غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی از 25 استان، 45 غرفه به عرضه سوغات استان و کشور، 14 غرفه به دستگاه‌های اجرایی اختصاص یافته است.


لازم به ذکر است، سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام از ۲۴ آبان‌ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان در گرگان برگزار شد و از امشب تا ۲۹ آبان به میزبانی گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 17 تیر 1399 12:26
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 2702
بازدید دیروز : 3287
بازدید هفته : 18290
بازدید ماه : 85464
بازدید سال : 1269573


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*