در همایش زنان کار آفرین استان گلستان صورت گرفت:

کد خبر : 10831 تاریخ انتشار : سه شنبه 16 مهر 1398 14:11

تجلیل از بانوان کارآفرین برتر حوزه صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

در همایش زنان کار آفرین استان گلستان توسط مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و استاندار گلستان از بانوان کارآفرین برتر حوزه صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تقدیر شد.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ، در همایش زنان کار آفرین استان که پیش از ظهر امروز سه شنبه 16 مهرماه در گرگان برگزار شد از دو بانوی کارآفرین حوزه صنایع دستی و یک بانوی کارآفرین در حوزه گردشگری استان تقدیر شد.


این همایش با حضور دکتر نظری پور کیایی مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده , دکتر حق شناس استاندار گلستان , مدیران ارشد استانی و بانوان کارآفرین در استانداری گلستان برگزار شد.


دکتر نظری پور کیایی مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید گزارشی از صاحبان مشاغل خانگی خسارت دیده در سیلاب گلستان تهیه شود، اظهار کرد: تلاش داریم خسارت بانوانی که در سیل ابزار یا کارگاه هایشان آسیب دیده است را جبران کنیم.


او تصریح کرد: چالش های زیادی در حوزه فعالیت های اقتصادی بانوان وجود دارد که تلاش داریم با مساعدت های دولت آن را مرتفع کنیم.


مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام رفع مشکل بیمه مشاغل خانگی خصوصاً قالی بافان و فرش بافان است که با همکاری سازمان تامین اجتماعی بزودی حل خواهد شد.


او گفت: باید تلاش کنیم جهت ارائه هدایا توسط دستگاه های اجرایی در مناسبت های مختلف از محصولات صنایع دستی تولید شده توسط زنان استفاده کنیم تا موجب رونق تولید آنان شود.


دکتر فریبا نظری پورکیایی با اشاره به طرح شهرهای خلاق جهان که از سال 2002 توسط یونسکو مورد توجه قرار گرفته، خاطر نشان کرد: تاکنون شهرهای رشت و اصفهان از ایران در این طرح به ثبت رسیده اند و شهرهای گلستان با توجه به ظرفیت اسب ترکمن و فرش ترکمن قابلیت این ثبت جهانی را دارند.


او یادآور شد: ایجاد بازارچه دائمی فروش و عرضه محصولات تولید شده توسط بانوان ضروری است و البته بانوان باید آموزش های لازم را پیش از ورود به بازار ببینند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با سرپرست اداره کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
چهارشنبه 30 بهمن 1398 13:30
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 286
بازدید دیروز : 3304
بازدید هفته : 35646
بازدید ماه : 213374
بازدید سال : 1403793


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*