فی مابین اداره کل میراث فرهنگی گلستان و شرکت آب منطقه ای استان ؛

کد خبر : 10826 تاریخ انتشار : سه شنبه 16 مهر 1398 10:04

امضای تفاهمنامه توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی استان گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی گلستان با شرکت آب منطقه ای استان برای توسعه گردشگری در حاشیه سدها و منابع آبی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ، مهندس ابراهیم کریمی امروز سه شنبه 16 مهرماه با اشاره به این که سدها، آب‌بندان‌ها و سایر منابع آبی استان ظرفیت بی نظیری برای توسعه گردشگری است ، گفت: فراهم شدن امکان گردشگری در منابع آبی اشتغالزایی خوبی به همراه خواهد داشت.


او خاطر نشان کرد : برای بهره مندی از این ظرفیت در راستای توسعه گردشگری و فراهم شدن امکان گردشگری در منابع آبی استان گلستان تفاهمنامه ای با شرکت آب منطقه ای استان به امضاء رسید.


کریمی اضافه کرد: ایجاد و توسعه فعالیت‌های گردشگری در حاشیه سدها و سایر منابع آبی کشور در قالب طرح‌ها و برنامه‌های سازگار با اهداف وزارت نیرو، فراهم نمودن بستر لازم جهت سرمایه‎گذاری بخش خصوصی با هدف توسعه همه‌جانبه گردشگری در اینگونه مناطق و ایجاد بسترهای لازم جهت همکاری علمی، پژوهشی از موضوعات اصلی این تفاهم‌نامه است.


مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان تصریح کرد : در حوزه آبی استان ظرفیت‌های بی‌نظیری داریم که می توان آن را با رعایت قوانین و مقررات و با برنامه‎ریزی‌های مناسب در جهت جذب بیشتر مسافر و گردشگر به استان و رونق هرچه بیشتر گردشگری آبی قرار داد.


گفتنی است، در استان گلستان ۱۴ سد مخزنی بزرگ با ظرفیت دخیره سازی ۲۶۸میلیون مترمکعب ظرفیت آب  قابل ذخیره وجود دارد.


لازم به ذکر است، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سابق با موضوع توسعه فعالیت‌های گردشگری در منابع آبی نظیر سدها و آب‌بندان‌ها سه‌شنبه 7 خرداد 98 با حضور دکتر علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سابق و رضا اردکانیان وزیر نیرو  منعقد شد.

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با سرپرست اداره کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
چهارشنبه 30 بهمن 1398 13:30
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 271
بازدید دیروز : 3304
بازدید هفته : 35632
بازدید ماه : 213360
بازدید سال : 1403779


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*