در اولین همایش گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان تاکید شد:

کد خبر : 10803 تاریخ انتشار : یکشنبه 14 مهر 1398 08:24

گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان نیازمند برنامه‌ریزی و اهتمام ویژه است

همزمان با برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات و خدمات توانبخشی سالمندان، جانبازان، افراد دارای معلولیت و صنایع پزشکی وابسته؛ اولین همایش گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان در محل دایمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ، دکتر مرتضی احمدی مشاور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری کشور در جمع فعالان گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان گفت: مناسب سازی و دسترسپذیری اقامتگاه ها، مراکز خدمات و جاذبه‌های گردشگری یک الزام قانونی است.

 

وی با اشاره به تجربه‌های کشورهای گردشگرپذیر در این عرصه گفت: آن چه باعث شده تا این این کشورها به این مقوله بپردازند علاوه بر رعایت حقوق انسانی، مزایای اقتصادی آن است.


احمدی افزود: با توجه به 11 درصد جمعیت افراد دارای معلولیت و نیز جمعیت رو به افزایش سالمندان در جهان، مقاصد گردشگری که به این مقوله نمی‌پردازند خود را از این بازار خوش آتیه محروم می کنند.


در بخش دیگری از این همایش، اسماعیل شیخ قرایی مدیرعامل انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس با اشاره به الزامات اوقات فراغت و گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان گفت: شناخت نیازهای گروه های مختلف معلولیتی از جسمی و حرکتی گرفته تا معلولیت های دیداری و شنیداری برای برنامه‌ریزان، مجریان و خدمات دهندگان گردشگری افراد دارای معلولیت ضروری است.


شیخ قرایی افزود: گردشگری تاثیر بسزایی در سلامت جسمی و روانی افراد دارای معلولیت و سالمندان دارد و به همین دلیل انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس به عنوان پایه‌گذار پاراتور در ایران با تاسیس دفاتر شمال و جنوب انجمن و نیز برگزاری پاراتورها، همایش ها و دوره های مختلف آموزشی سعی دارد تا نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کند.


در ادامه این همایش رضا شاه حسینی مشاور فرهنگی و رسانه‌ای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با معرفی تجهیزات مختلف گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان بیان داشت: بر اساس نوع معلولیت و نیز گونه‌های مختلف گردشگری این افراد، باید از تجهیزات گردشگری مناسب استفاده کنیم.


شاه حسینی افزود: گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان نیازمند طراحی و به کارگیری محصولات و خدمات مناسب است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.


در پایان این همایش تعدادی از فعالان گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان و نیز مدیران 12 مجتمع خدمات بین راهی مناسب سازی شده مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با سرپرست اداره کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
چهارشنبه 30 بهمن 1398 13:30
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 262
بازدید دیروز : 3304
بازدید هفته : 35622
بازدید ماه : 213350
بازدید سال : 1403769


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*