کد خبر : 13159 تاریخ انتشار : دوشنبه 02 تیر 1399 11:05

نشستی برای هماهنگی برگزاری استارت آپ ویکند برای حمایت از فعالان صنایع دستی

نشست معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان و معاون پارک علم و فناوری استان در راستای هماهنگی برگزاری استارت آپ ویکند برای حمایت از فعالان صنایع دستی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، این نشست یکشنبه اول خردادماه 99 با حضور مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان، عماد آیدانی معاون پارک علم و فناوری استان در راستای برگزاری استارت آپ ویکند برای حمایت از تولید، فعالان، هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی برگزار شد.

 

مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان در حاشیه این نشست گفت: در این نشست مقرر شد تا 2 ماه آتی برنامه و رویداد استارت آپ ویکند با همکاری پارک علم و فناوری استان، شهرداری گرگان، جهاد کشاورزی، پست، صنعت و معدن، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی و حرفه ای، صندوق کارآفرینی امید و منابع طبیعی استان برگزار شود.

 

او خاطرنشان کرد: استارت آپ ویکند یک رویداد آموزشی تجربی و یک مدل راه اندازی کسب و کار است که در طی آن شرکت کنندگان ایده های خود را مطرح کرده و با تشکیل گروه، ایده ای را اجرا می کنند. این برنامه در 3 روز متوالی برگزار و در انتهای آخرین روز ماحصل کار خود را به داوران مسابقه ارائه می دهند و در نهایت با شناسایی نفرات و تیم‌های برتر فعال در این حوزه، زمینه ورود این افراد به پارک علم و فناوری گلستان برای بهره‌مندی آن‌ها از خدمات و حمایت‌های ویژه این پارک فراهم می شود.

 

حاجی ابراهیمی با اشاره به این که پیگیری ایجاد یک مرکز خلاق صنایع دستی در بافت‌ تاریخی گرگان با همکاری پارک علم و فناوری استان یکی دیگر از اهداف این نشست بود، گفت: می‌توان با ایجاد یک مرکز خلاق صنایع دستی در بافت‌ تاریخی گرگان، زمینه شناسایی و جذب هنرمندانی که دارای فکر خلاق و نوآوری در این زمینه هستند را فراهم ساخت. با ایجاد این مرکز فعالان حوزه صنایع دستی و گردشگری با گروه های دانش بنیان و استارت آپهای فعال مسائل و برنامه های هدفمند مشترک را پیگیری خواهند کرد.