کد خبر : 12877 تاریخ انتشار : دوشنبه 12 خرداد 1399 13:36

بازدید نماینده بنیاد علوی و معاون صنایع دستی گلستان از کارگاه های صنایع دستی روستای لهندر مراوه تپه

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلسان با همراهی نماینده بنیاد علوی از محصولات صنایع دستی در روستای لهندر از توابع شهرستان مراوه تپه به منظور شناسایی رشته ها و هنرمندان صنایع دستی این منطقه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و اموفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگریو صناعی دستی گلستان،  مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی استان با همراهی فکری نماینده بنیاد علوی از محصولات صنایع دستی در روستای لهندر از توابع شهرستان مراوه تپه به منظور شناسایی رشته ها و هنرمندان صنایع دستی این منطقه بازدید کردند.

 

هدف از این بازدید شناسایی  ظرفیت های صنایع دستی بومی و توانایی بانوان این منطقه در راستای تولید محصولات صنایع دستی و میزان تاثیر گذاری آنان در اقتصاد خانواده و روستا ، استان و کشور بود.

 

فکری نماینده بنیاد علوی در این بازدید گفت: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان مراوه تپه می توان با ایجاد مراکز تخصصی و خلاق و یا  فضاهای آموزشی هنرمندان منطقه را ساماندهی و از این طریق ایجاد اشتغال پایدار کرد.

 

تولیدات صنایع دستی زنان روستا لهندر از توابع شهرستان مراوه تپه شامل گلیم و پلاس ، رودوزی سنتی ، منجوق بافی ، البسه و نساجی سنتی ، نواربافی و .... است.