کد خبر : 11256 تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آذر 1398 15:32

جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی 14 آذر در گلستان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی 14 آذرماه با حضور دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی در گلستان برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان، ابراهیم کریمی امروز شنبه 9آذرماه با اشاره به ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست جهانی یونسکو، تصریح کرد: جنگل‌های هیرکانی به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد در سطح بین المللی مطرح‌شده و ثبت جهانی آن زمینه معرفی هر چه بیشتر این میراث طبیعی را فراهم کرده است.


او با اشاره به این که هدف از برگزاری این جشن معرفی هر چه بیشتر این میراث‌ طبیعی است، عنوان کرد: جشن بزرگ ثبت جنگل‌های هیرکانی توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان و با همکاری منابع‌طبیعی، محیط زیست و تشکل‌های سه دستگاه و سایر دستگاه ها روز پنجشنبه 14آذرماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان برگزار خواهد شد.


مدیرکل میراث فرهنگی گلستان خاطرنشان کرد: اجرای موسیقی آیینی، اجرای نمایشگاه هایی با موضوع جنگل های هیرکانی، رونمایی از لوح ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص آشنایی با ویژگی‌های جنگل‌های هیرکانی توسط تشکل‌های مردم‌نهاد از جمله برنامه‌های این جشن است.


کریمی با اشاره به این که در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو، جنگل‌های هیرکانی ایران به ثبت جهانی رسید، گفت: این جنگل‌ها به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر استان گلستان به ثبت جهانی رسیدند.