نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

همزمان با هفته میراث فرهنگی ؛

  |     |   0دیدگاه

همزمان با هفته میراث فرهنگی ؛

آیین بزرگداشت باستان شناس فقید معاصر ایرانی مرحوم قربانعلی عباسی برگزار خواهد شد

بنابر اعلام مدیر کاخ موزه گرگان، آیین بزرگداشت باستان شناس فقید معاصر ایرانی مرحوم قربانعلی عباسی همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در گرگان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه 98 , جعفر خاندوزی با ذکر این مطلب افزود: آنچه تاکنون رواج داشته این است که در ایام این هفته، بیشتر به معرفی موزه ها، ابنیه و محوطه های تاریخی و میراث فرهنگی توجه می شود در حالی که لازم است به تجلیل خادمان میراث فرهنگی به ویژه باستان شناسان نیز پرداخته شود چرا که خدمات این خادمان است که ژرفا و اهمیت مواریث فرهنگی کشور را بیش از پیش روشن می سازد.

 

به گفته وی، مرحوم قربانعلی عباسی از جمله باستان شناسان برجسته کشور و از همکاران این اداره کل بود که کاوشها و فعالیتهای باستان شناختی مهمی در دشت گرگان به انجام رساند که در معرفی ابعاد مختلف این پهنه باستانی در غرب آسیا بسیار تاثیرگذار بود.

 

خاندوزی همچنین خاطرنشان کرد: پژوهشهای علمی و دانشگاهی و آثار فاخر و قابل توجه ای از ایشان اعم از کتابها، مقالات و راهنمایی و داوری پروژه ها و پایان نامه های دانشگاهی از وی به یادگار مانده است.

 

وی یادآور شد: یکی از مهمترین تالیفات و کنابهای وی، تالیف و انتشار کتاب نتایج کاوش باستان شناختی محوطه باستانی نرگس تپه گرگان، اثر و ماخذ پراهمیتی است که ابعاد مختلف این محوطه را با شیوه ای نوین و مطابق با استانداردهای باستان پژوهی جهانی عرضه کرده است.

 

مدیر کاخ موزه گرگان در پایان گفت: مراسم مذکور در روز چهارشنبه اول خردادماه امسال با حضور باستان شناسان کشوری و استان گلستان در محل کاخ موزه گرگان برگزار خواهد شد.

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه