نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان؛

  |     |   0دیدگاه

با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان؛

نشست هم اندیشی هنرمندان جوان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان به مناسبت هفته جوان برگزار شد

به مناسبت هفته جوان نشست هم اندیشی هنرمندان جوان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان با حضور مدیر کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری گلستان , مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری , معاون صنایع دستی اداره کل و جوانان فعال در حوزه صنایع دستی استان در محل کاخ موزه گرگان برگزار و از جوانان برتر این حوزه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ پیش از ظهر امروز پنجشنبه 29 فروردین ماه 98 , به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان نشست هم اندیشی هنرمندان جوان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری گلستان , الهه غیناقی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان, مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی استان , مسعود زیارتی مشاور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در امور جوانان , کارشناسان صنایع دستی استان و جوانان فعال در حوزه صنایع دستی استان در محل سالن جلسات کاخ موزه گرگان برگزار شد.

 

در این نشست صمیمی که هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی استان به بیان دغدغه ها , پیشنهادات و سوالات خود پرداختند , از جوانان فعال حوزه صنایع دستی گلستان نیز تجلیل شد.

 

مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست ضمن تبریک و تهنیت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان , دوره جوانی را یکی از مهمترین مقاطع زندگی انسان دانست و اظهار داشت : اهمیت ،جایگاه  و تاثیر گذاری این دوره در سرنوشت و سعادت انسانها بسیار مهم و تعیین کننده است.

 

وی با اشاره به این که اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان یکی از جوانترین ادارات کل استان گلستان می باشد گفت : سعی کرده ایم تا از ظرفیت جوانان و بانوان در پست های مختلف مدیریتی و معاونت های اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان بهره مند شویم.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد : 90 درصد فعالین حوزه صنایع دستی استان گلستان را بانوان تشکیل داده اند که درصد بالایی از آن نیز جوان هستند که این امر آینده ی روشنی برای حوزه صنایع دستی استان نوید خواهد داد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت : یکی از برنامه های جدی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در سال 98 در حوزه صنایع دستی حضور هنرمندان در نمایشگاه های بین المللی می باشد.

 

وی افزود : در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی ها و شکل دهی ساز و کار مناسب از این پس برای حضور هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه های بین المللی حمایت هایی صورت گیرد تا هنرمندان با دغدغه کمتر از این محافل بهره مند شده و به معرفی محصولات استان بپردازند.

 

در ادامه این نشست صمیمی الهه غیناقی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان گفت : یکی از برنامه های ما در امور بانوان این است که نگاه ویژه ای به اقتصاد خانواده داشته باشیم زیرا اگر اقتصاد خانواده قوی باشد آسیب  های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد.

 

وی افزود : در این راستا اتاق فکری را  تحت عنوان کارآفرینی تسهیلات و اشتغال تشکیل دادیم که تمام دستگاه های اجرایی که در این سه حوزه مشغول فعالیت دارند در این اتاق فکر عضو هستند که می توان با استفاده از تصمیمات و توان این اتاق راه کارهای خوبی برای حوزه های اشتغال بانوان و خانواده استخراج کرد.

 

غیناقی از برنامه ریزی برای ایجاد نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های گرگان خبر داد و گفت : قرار بر این است تا درصدی از فروش حاصل از این نمایشگاه که بانوان صنایع دستی استان گلستان و سمن های فعال بانوان استان های مختلف نیز در آن حضور خواهند داشت به کمک به سیلزدگان استان های درگیر سیل اختصاص یابد.

 

مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این نشست ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان گفت : یکی از ویژگی های حوزه صنایع دستی که دارای اهمیت نیز هست حضور و فعالیت قشر جوان در این حوزه می باشد که به دلیل کم هزینه بودن ایجاد اشتغال نسبت به سایر حوزه ها و همچنین عدم نیاز به تکنولوژی های خارجی و دور از دسترس و تکیه بر دانش بومی و سنتی , جوانان می توانند به امرار معاش پرداخته و به اقتصاد خانواده کمک کنند.

 

حاجی ابراهیمی گفت : طبق مجوزات رسمی معاونت صنایع دستی 7 هزار هنرمند جوان در استان گلستان مشغول فعالیت می باشند که بهره مندی از دانش و علم این جوانان یکی از اولویت های معاونت صنایع دستی است.

 

وی با اشاره به ثبت حدود 30 هزار هنرمند صنایع دستی در معاونت صنایع دستی استان گلستان خاطر نشان کرد : یکی از مهمترین اقدامات در حوزه صنایع دستی استان که در کشور بی نظیر است ایجاد مراکز تخصصی و مراکز خلاق صنایع دستی می باشد.

 

وی افزود : در استان 9 مرکز تخصصی صنایع دستی مشغول به فعالیت است که این مراکز می تواند موجب نظارت و تعامل بهتر و بیشتر با هنرمندان و همچنین ایجاد جاذبه برای مسافران و گردشگران شود.

 

حاجی ابراهیمی خاطرنشان کرد : در حوزه صنایع دستی استان 45 اثر موفق به کسب نشان و مهر اصالت شده اند که این امر برای هنرمندان ایجاد انگیزه می کند تا محصول خود را با سلیقه روز ارائه دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه