نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

آیین تجلیل از خادمین ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان

آیین تجلیل از خادمین ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان با حضور استاندار گلستان , مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در محل دفتر استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز 20 دی ماه 1397 آیین تجلیل از عوامل و دست اندرکاران دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با حضور استاندار گلستان , مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی در محل دفتر استاندار برگزار شد.

 

سید مناف هاشمی استاندار گلستان در این جلسه با تقدیر از عواملی که در حوزه فرهنگ و برگزاری دوازدهمین جشنواره اقوام نقش داشتند گفت: برنامه های حوزه گردشگری در استان گلستان نسبت به سایر استان ها و حتی تهران به عنوان پایتخت متفاوت تر برگزار می شود که این قابل تقدیر است.

 

وی از تمام عوامل,مدیران حوزه شهری و حوزه امنیتی و همچنین اقوامی که حضوری پررنگ در این جشنواره داشتند قدردانی کرد و گفت : این افراد با تلاش های خود امید را در این شرایط سخت اقتصادی به جامعه تزریق و ویژگی های مثبت استان را برجسته و به گوش همگان رساندند.

 

وی گفت: امیدواریم در سفر روزهای آینده ریاست محترم جمهور به استان گلستان از ظرفیت اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری با شهرداری های گرگان و گنبد در بخش برگزاری مراسمات استقبال و افتتاحیه ها با هدف معرفی استان و ظرفیت اقوام بهره مند شویم.

 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه در چهل سالگی انقلاب جامعه شادابی بیشتری نیاز دارد، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی و در راس آن آمریکا و اسرائیل با هزینه های کلان که از برخی کشورهای منطقه تامین می کنند، برای چهل سالگی انقلاب برنامه های تخریبی و تحریفی دارند.

 

وی یاداور شد: دشمنان با به راه انداختن جنگ اقتصادی و رسانه ای (روانی) به دنبال فشار به مردم ایران اسلامی هستند و اگرچه این جنگ ها ملت و نظام را به سختی انداخته اما با صبر و استقامت همچون دوران جنگ از این شرایط نیز به سلامت عبور خواهیم کرد.

 

هاشمی با تاکید مجدد برضرورت حفظ و تقویت وحدت در بین اقوام و مذاهب، خاطرنشان کرد: وحدت، عامل پایداری نظام جمهوری اسلامی در منطقه ای است که بیشتر کشورهای آن درگیر ناامنی هستند و نیز نعمتی الهی است که بایستی قدر آن را بیشتر بدانیم.

 

مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این مراسم با قدردانی از عوامل برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: تلاش ها و دغدغه های استاندار محترم در بحث اعتبارات استانی و پیگیری های ملی در حوزه گردشگری کاملا ملموس بوده و تاثیرات خود را نیز گذاشته است و امیدواریم با تزریق اعتبارات آینده پروژه  های گردشگری استان جان تازه ای بگیرد.

 

وی با تشریح آماری از دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام بیان کرد : برپایی 56 غرفه سوغات با مشارکت 18 استان در گرگان و 45 غرفه سوغات با مشارکت 18 استان در گنبدکاووس , حضور 400 هنرمند و صنعتگر از 23 استان از جمله اقدامات صورت گرفته در این دوره از جشنواره بود.

 

کریمی گفت : در این جشنواره  20 سفیر و کاردار از 14 کشور و خبرنگاران 27 شبکه تلویزیونی خارجی و داخلی حضور یافتند.

 

وی افزود: دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام  با حضور 35 روستای هدف گردشگری , بوم گردی و سیاه چادر های عشایری و حضور 20گروه موسیقی و آیینی با مشارکت 360 نفر برگزار شد .

 

مدیرکل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی گلستان تا پایان سال 97 گفت: برگزاری جشن های 40 سالگی انقلاب اسلامی در همه شهرستان های استان با همکاری و تعامل فرمانداری ها , حضور در نمایشگاه بین المللی تهران با توان 14 شهرستان و باشکوهتر از هر سال ؛ برگزاری نوروزگاه ها در نوروز 98 باشکوه تر از سال های گذشته از اهم این اقدامات است.

 

در پایان این مراسم از مسئولین استانی و شهرستانی و عوامل و دست اندرکاران برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان در شهرستان گرگان و گنبد کاووس با حضور مسئولین استانی و شهرستانی تجلیل به عمل آمد .

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه