نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

گلستان نیاز به مکان اختصاصی برگزاری جشنواره بین المللی دارد

معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در استان گلستان سالن اختصاصی 2 هزار نفری برای برگزاری موسیقی و آیین های اقوام وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان,،محسن نصیری،شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس اظهارداشت:با توجه به اینکه دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی در گلستان فعال شده،انتظار می رود با تخصیص اعتبارات استانی و ملی،مکان و سالن مختص برگزاری جشنواره بین المللی در گلستان و به طبع در گنبدکاووس احداث و راه اندازی شود.

 

وی افزود: فضا و مکان موجود مانند نمایشگاه دائمی گرگان و یا سالن المپیک گنبدکاووس مناسب برگزاری این جشنواره به ویژه اجرای موسیقی و آیین های اقوام نیست.

 

معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان داشت: سفرا،گردشگران و خبرنگاران داخلی و خارجی علاوه بر حضور در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از مکان های تاریخی،مذهبی،گردشگری و طبیعی استان گلستان در مدت 8 روز برگزاری جشنواره بازدید می کنند که این امر در جذب گردشگر و افزایش ورود گردشگران به گلستان تاثیرگذار است.

 

وی ادامه داد: حضور سیاه چادرها و روستاهای هدف گردشگری استان های مختلف علاوه بر آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم آنها،سبب فروش محصولات کیفی می شود و این فروش ناخواسته سبب چرخه اقتصادی و ایجاد اشتغال می شود.

 

نصیری گفت: در حوزه موسیقی و آیین های اقوام باید به صورت حرفه ای به آن پرداخته شود. باید فرهنگ،موسیقی و آیین های اقوام احیا و تقویت شود تا به صورت حرفه ای در جشنواره های دیگر استان ها و کشورهای خارجی حضور داشته باشیم.

 

وی یادآور شد: هر ساله بعد از پایان برگزاری جشنواره،گزارشات مردمی و غرفه داران به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرد تا نقاط ضعف برای برگزاری سال بعد رفع شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه