نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس؛

  |     |   0دیدگاه

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس؛

مجتمع فرهنگی هنری در گنبدکاووس احداث می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: مجتمع فرهنگی هنری با دارا بودن سالن آمفی تئاتر برای برگزاری جشن اره و همایش هایی با جمعیت بیش از هزار نفر در گنبدکاووس راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی  و امور اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان،عبدالقدیر کریمی،عصر امروز در حاشیه بازدید از جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام این شهرستان اظهارداشت: به رغم تلاش های انجام شده،نتوانستیم مکان مناسبی را برای برگزاری جشنواره مهیا کنیم. این مکان مناسب است اما به جهت نور و صدا برای برگزاری جشنواره مناسب نیست و باید سالن آمفی تئاتر مناسب وجود داشته باشد.

 

وی افزود: از سال گذشته در شهرستان اعتباراتی را برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری در گنبدکاووس در نظر گرفتیم و امسال نیز از اعتبارات شهرستان مبلغ قابل توجهی با نگاه هدفمند احداث مکان مناسب اختصاص دادیم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به اینکه گنبدکاووس مهد اقوام و مذاهب گوناگون است ظرفیت ایجاد مکان مناسب برای برگزاری چنین جشنواره هایی را دارد.

 

وی ادامه داد: از سال گذشته پس از برگزاری نخستین جشنواره بین المللی اقوام در گنبدکاووس،مکاتبات و پیگیری های لازم برای تثییت برگزاری جشنواره در گنبدکاووس انجام شد. این جشنواره بنا به قول دکتر مونسان،معاون اول رئیس جمهور در گنبدکاووس تثبیت شده است. سال آینده این جشنواره با کیفیت و کمیت بهتری در شهرستان برگزار می شود.

 

کریمی گفت: 48 غرفه سوغات و 68 غرفه صنایع دستی در سال مزین به حمایت از کالای ایرانی در این جشنواره برپا شده است. این جشنواره ظرفیتی برای به نمایش گذاشتن تولیدات استان به ویژه گنبدکاووس و کمک به رونق کسب و کار است.

 

وی یادآور شد: تلاش کردیم زمان جشنواره در این ایام فرخنده در گنبدکاووس برگزار شود تا سبب شادی و نشاط اجتماعی مردم در کنار خانواده هایشان باشیم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس ابراز کرد: با توجه به استقبال مردم پیش بینی می شود تعداد بازدید کنندگان جشنواره بین المللی اقوام در گنبدکاووس هم به نسبت سال‌ گذشته و هم نسبت به مرکز استان از افزایش چشمگیری برخوردار باشد.

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه