نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

برپایی خانه های عشایری در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام توسط 7 قوم مختلف

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: برای احیا فرهنگ و آیین اقوام مختلف،امسال 7 قوم مختلف گنبدکاووس در جشنواره بین المللی این شهرستان خانه عشایری برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان،مریم آق آتابای،در حاشیه برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در این شهرستان اظهارداشت: امسال جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام نسبت به سال گذشته در گنبدکاووس شاخص های خود را پیدا کرده است. تلاش کردیم تا از همه شاخص های آداب و رسوم و آیین های قومیت های مختلف که به فراموشی سپرده شده،در این جشنواره بهره ببریم.

 

وی افزود: به همین منظور ، 7 قوم مختلف برای احیا فرهنگ،آیین و آداب و رسوم خود در این جشنواره خانه عشایری دایر کردند،تا نسل کنونی و آینده با این فرهنگ ها آشنا شوند و در احیا آن سهیم باشند.

 

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس بیان داشت: رویکرد امسال ما در جشنواره بین المللی برگزاری این جشنواره در مقطعی از سال بود که مردم شهرهای مختلف گلستان از این جشنواره بازدید کنند تا علاوه بر آشنایی با صنایع دستی و آیین های مختلف اقوام مختلف ساکن در استان با فرهنگ و آیین های دیگر اقوام ساکن در کشور نیز آشنا شوند.

 

وی ادامه داد: یکی از اهداف ما در این جشنواره حمایت از صنایع دستی استان به ویژه گنبدکاووس است. تلاش کردیم تا هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی برای عرضه صنعت و هنر دست خود در این جشنواره غرفه داشته باشند

 

آق آتابای گفت: یکی دیگر از رویکردها اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس در راستا اشتغالزایی روستائیان و بازار فروش محصولات آنها, تلاش کردیم در عرضه محصولات در این جشنواره در خانه های روستایی و بوم گردی،تولیدات محلی و روستایی به فروش برسد.

 

وی یادآور شد:با توجه به اینکه برگزاری این جشنواره در ایام فرخنده هفته بسیج و وحدت و ایام ربیع است،شاهد استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره در همان روز نخست بودیم و این استقبال امشب به حدی بود که علاقمندان در صف انتظار ورود به سالن اجرای مراسم آیینی و گروه های موسیقی بودند و سالن مملو از تماشاچیان بود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه