نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

حضور سرمایه گذاران کشورهای همسایه در تبادلات تجاری و بازرگانی سودمند است

فرماندار کلاله گفت: حضور سرمایه گذاران کشورهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه در تبادلات تجاری و بازرگانی سودمند است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛ محمد حمیدی در برگزاری دومین روز جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس اظهارداشت: بسیاری از استان های کشور هنوز شناختی از استان گلستان ندارند.

 

وی افزود: برگزاری این جشنواره می تواند در مرحله نخست گلستان را به استان های کشور معرفی کند. معرفی قابلیت ها و توانمندی های استان در حوزه صنایع دستی و موسیقی می تواند در دراز مدت در جذب گردشگر تاثیر چشمگیری داشته باشد.

 

حمیدی در ادامه گفت: در حال حاضر دولت تسهیلات بانکی خوبی با کارمزد 6 درصد برای اشتغال روستائیان در نظر گرفته است. فروش تولیدات محلی روستائیان در این جشنواره انگیزه برای ادامه فعالیت آنها در اشتغال روستایی می شود.

 

فرماندار کلاله بیان داشت:جای خالی سرمایه گذاران خارجی در این جشنواره احساس می شود. باید شرایطی فراهم شود تا در زمان جشنواره سرمایه گذاران در استان گلستان حضور یابند. حضور آنها در این جشنواره و وجود تولیدات متنوع صنایع دستی میتواند در افزایش میزان فروش تولیدات و سرمایه گذاری موثر باشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به تنوع اقوام و صنایع دستی در شرق گلستان, پیش بینی می شود استقبال بازدید کنندگان شرق گلستان از جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس به نسبت مرکز استان بیشتر باشد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه