نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

رضا غیاثی زاده؛

  |     |   0دیدگاه

رضا غیاثی زاده؛

ارائه هنر و زندگی اصیل 21 سیاه چادر و آلاچیق در دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام - گنبد کاووس

رضا غیاثی زاده مسئول کمیته روستایی و عشایری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس گفت:21 سیاه چادر و آلاچیق در دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام - گنبد کاووس به ارائه هنر و زندگی اصیل می پردازند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، رضا غیاثی زاده گفت: در بخش روستایی و عشایری جشنواره اقوام گنبد کاووس، 21 سیاه چادر و آلاچیق از استانهای ایلام، یزد، کرمانشاه، فارس، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، عشایر گلستان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، گمیشان، اق قلا ، گنبد و... و روستاهای هفت شهرستان گنبد ،رامیان ،گالیکش ،ازاد شهر،کلاله،مراوه تپه،مینودشت به ارائه هنر و زندگی اصیل خودمیپردازند.


وی افزود: دربخش روستایی و عشایری جشنواره گنبد کاووس ،باعنایت به همکاری اداره کل امور روستایی استانداری، فرمانداری ویژه گنبد و شهرداری و ادارات تابعه،فضایی بسیار جذاب اماده شده است و سیاه چادر ها با ارایه غذاهای محلی و سنتی خود،میزبان میهمانان جشنواره هستند.


غیاثی زاده ادامه داد: در محوطه ی این بخش گروههای مختلف موسیقی و ایینی ،هرشب برنامه های متنوعی را به اجرا در می اورند.


وی اشاره کرد: همچنین سی تور لیدر کشوری نیز از جشنواره گنبد بازدید بعمل اوردند ،و به گونه ایی برایشان جذاب بود،که مقرر شد که برای این رویداد بزرگ ،گردشگران را برای ادوار اینده به استان بیاورند.


مسئول کمیته روستایی و عشایری جشنواره در پایان گفت: از جاذبه های این دوره جشنواره ،حضور سه برابری استانها ،در بخش عشایری ،نسبت به سال گذشته جشنواره، میباشد،که امید است با استقبال مردم عزیز ،برای سال اینده با افزایش بیشتری رو برو باشیم.


شایان ذکر است دومین جشنواره فرهنگ اقوام در گنبد کاووس تا 7 آذر ماه از ساعت 16 لغایت 23 میزبان مردم خونگرم گنبد کاووس و همچنین مردم شرق استان است.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه