نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

هنرمندان صنایع دستی سراسر کشور در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبدکاووس حضور دارند

دبیر جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان گفت: در دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبدکاووس حدود 150 هنرمند صنایع دستی از استان های مختلف کشور حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان،احمد گلچین،شامگاه یکشنبه در مراسم آغاز به کار جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اظهارداشت: این جشنواره در گنبدکاووس از 4 تا 7 آذرماه در گنبدکاووس برپا است. با توجه به اینکه این جشنواره در گرگان نیز برگزار شده،در برنامه ریزی ها قرار شدافتتاحیه این جشنواره در گرگان و اختتامیه آن در گنبدکاووس انجام شود.

 

وی افزود: این جشنواره به مانند گرگان از بخش های مختلف صنایع دستی،سوغات، گروه های موسیقی و آیین اقوام و بوم گردی و عشایر تشکیل شده است.

 

دبیر جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام بیان داشت: در حوزه صنایع دستی 81 غرفه با حضور 200 هنرمند صنایع دستی از استان های مختلف حضور دارند.

 

از تعداد 81 غرفه در صنایع دستی،67 غرفه مربوط به صنایع دستی از 21 استان و 14 غرفه از ادارات همسو مرتبط به اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان است.

 

وی با اشاره به اینکه 45 غرفه سوغات از 22 استان مختلف در این جشنواره حضور دارند،گفت: در بخش گروه های موسیقی،17 استان در قالب 20 گروه متشکل از 7 گروه از استان گلستان و 13 گروه از دیگر استان ها آیین های خود را به نمایش می گذارند.

 

وی یادآور شد: مجموعا 20 گروه از 13 استان در بخش بوم گردی و عشایر در این جشنواره حضور دارند.

 

دبیر جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ابراز کرد: این جشنواره از 29 آبان تا 2 آذر ماه در گرگان برگزار شد که حدود 120 هزار نفر از این جشنواره بازدید کردند. جشنواره بین المللی امسال نسبت به سال های گذشته به لحاظ تعداد غرفه های صنایع دستی و سوغات افزایش داشته است. هنرمندان بسیاری در حوزه صنایع دستی متقاضی غرفه بودند که به سبب محدودیت مکانی در گنبدکاووس،تعدادی از این هنرمندان حضور ندارند

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه