نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مهندس کریمی؛

  |     |   0دیدگاه

مهندس کریمی؛

21 گروه موسیقی در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان در گنبد کاووس می نوازند

21 گروه موسیقی و آیینی از 14 استان کشور در این دوره جشنواره با محوریت وحدت قومیت های مختلف ایرانی ،اجرای برنامه زنده دارند.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛ فرهنگ، هنر و تاریخ اقوام نقش بسزایی در شکل‌ گیری هویت و ارزش ملی دارد و با توجه به حضور قومیت های مختلف همچون فارس، کتولی، ترک، ترکمن، کرد، سیستانی، بلوچ و قزاق وتنوع فرهنگی گلستان، این استان به عنوان کانون وحدت اقوام شناخته شده است.

 

بر همین اساس میزبانی این جشنواره از ابتدای فعالیت تا به امروز برعهده گلستان بوده و دوازدهمین دوره آن نیز با حضور هنرمندان گروه های موسیقی و آیینی، صنایع دستی، بوم گردی، روستاهای هدف گردشگری، شماری از سفرا و کاردان های کشورهای خارجی همراه با عرضه سوغات استان های مختلف از 29 آبان تا دوم آذر در گرگان مرکز استان و از چهارم تا هفتم آذر به میزبانی گنبدکاووس برگزار می شود.

 

هم اکنون امروز یکشنبه مورخ 4آذر ماه 97 دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان و دومین جشنواره گنبد کاووس در مجموعه ورزشی المپیک کار خود را آغاز کرد.

 

در بخش موسیقی 21 استان از جمله استان های کردستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، زنجان، گیلان، هرمزگان، سمنان، مرکزی، بوشهر، قم، اردبیل، مازندران، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، خوزستان، اصفهان و گلستان میزبان در این جشنواره شرکت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه