نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

معاون صنایع دستی و هنر های سنتی اداره کل؛

  |     |   0دیدگاه

معاون صنایع دستی و هنر های سنتی اداره کل؛

بیش از 90 فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: 94 فروشگاه مجازی و غیرمجازی صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان گلستان فعالیت می‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مریم حاجی‌ابراهیمی با ذکر این مطلب، افزود: در سطح استان تعداد 91 فروشگاه صنایع دستی در بیشتر شهرهای استان، محصولات و کالاهای صنایع دستی و هنرهای سنتی را به فروش می‌رسانند.

 

به گفته وی، سه فروشگاه مجازی صنایع دستی به نام‌های دارنیا در شهر گنبدکاووس، دستان خلاق ایرانی در شهر گرگان، و بی‌کران در شهر بندرترکمن نیز در فضای مجازی به عرضه محصولات صنایع دستی مشغول هستند.

 

وی همچنین به نوع محصولات عرضه‌شده در فروشگاه‌های مذکور اشاره و خاطرنشان کرد: محصولات رشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی استان مانند جاجیم‌بافی، ابریشم‌بافی، ساخت زیورآلات سنتی، دوخت پوشاک بومی، رودوزی‌های سنتی، فرش‌بافی، گلیم‌بافی، پلاس‌بافی، سوزن‌دوزی، نمدمالی، حصیربافی و... و محصولات رشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی غیربومی مانند چرم‌دوزی، صنایع دستی چوبی، فلزی و... جزو محصولاتی هستند که در این فروشگاه‌های عرضه می‌شودند.

 

حاجی‌ابراهیمی، گستره جغرافیایی تحت پوشش فروشگاه‌های غیرمجازی صنایع دستی استان را از غرب تا شرق استان در سطح شهرها و روستاها اعلام کرد که در شهرستان‌های علی‌آبادکتول، گمیشان، مینودشت، گنبدکاووس، بندرگز، گرگان، گالیکش، آزادشهر، ترکمن، آق‌قلا، کلاله و در روستاهای زیارت، دهنه، قره‌شور، گز شرقی، جفاکنده، خواجه‌نفس و... فعالیت می‌کنند.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان اظهارامیدواری کرد: با رونق هرچه بیشتر و بهتر این فروشگاه‌ها در فضای واقعی و مجازی، اقتصاد خانواده‌های فعال در حوزه صنایع دستی و هرنهای سنتی استان بهبود یابد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه