نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

نائب رئیس جشنواره؛

  |     |   0دیدگاه

نائب رئیس جشنواره؛

موج استقبال مردم از دوره دوازدهم جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام نشان از شایستگی استان گلستان در برگزاری این رویداد فرهنگی است است

مهندس احمد تجری نائب رئیس ستاد برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام و معاون گردشگری این اداره کل گفت: استقبال بی سابقه مردم در این جشنواره سبب می شود تا این جشنواره در سال های بعد با شرایط و زیر ساخت بهتری به مردم ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان،احمد تجری اظهارداشت: یکی از سیاست های جشنواره بین المللی اقوام،جمع آوری همه ظرفیت های استان گلستان از اقوام و مذاهب مختلف در سطح کشور است. این سیاست سبب می شود تا مردم، گردشگران و علاقمندان این ظرفیت ها را بشناسند. 

 

وی افزود: یکی از بخش هایی که در استان به آن توجه نشده،ظرفیت های گردشگری و اقامت گاه های روستایی و صنایع دستی موجود در این روستاها است. این جشنواره به روستائیان این فرصت را می دهد تا تولیدات یک ساله خود را در این جشنواره به فروش برسانند. این جشنواره در تبیین و ترویج گردشگری روستایی و بوم گردی تاثیر بسیاری دارد. 

 

دبیر جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام بیان داشت: جشنواره بعد از چندین سال برگزاری در گلستان به سطحی رسیده که باید برای بعد بین المللی آن برنامه ریزی کرد. حضور رسانه های خارجی و سفرا در این جشنواره عامل بسیار خوبی برای انعکاس ظرفیت های مختلف استان در سطح بین المللی است.


 
وی ادامه داد: وجود صنایع دستی،سوغات،آداب و رسوم و مراسم آیینی و موسیقی اقوام گوناگون علاوه بر اثر گذاری در توسعه گردشگری و درآمد پایدار استان ، سبب شناخت بیشتر گردشگران خارجی و داخلی می شود. 

 

تجری گفت: استقبال بی سابقه مردم در این جشنواره سبب می شود تا این جشنواره در سال های بعد با شرایط و زیر ساخت بهتری به مردم ارائه شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه