نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مهندس کریمی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان:

  |     |   0دیدگاه

مهندس کریمی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان:

27 استان در بخش صنایع دستی و سوغات در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور دارند

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در جشنواره بین المللی امسال 27 استان کشور در بخش صنایع دستی و سوغات حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان،ابراهیم کریمی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان گلستان اظهارداشت: 174 غرفه صنایع دستی و 80 غرفه سوغات از 27 استان در جشنواره بین المللی اقوام برای معرفی صنایع دستی و سوغات استان خود حضور دارند.


وی افزود:از 15 استان در بخش بوم گردی و روستاهای با هدف گردشگری،ظرفیت های روستاها را برای جذب گردشگر در این جشنواره به نمایش گذاشتند.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان داشت: امسال در این جشنواره بین المللی شاهد تغییرات مثبت بودیم که یکی از این تغییرات افزایش مساحت و کمیت بوم گردی با توجه به توانمندی روستاها و جذب بیشتر گردشگر روستایی در این حوزه است.


ابراهیم کریمی ادامه داد: در سالهای گذشته مشکلاتی در کمبود فضای نمازخانه و سرویس بهداشتی در جشنواره بین المللی وجود داشت که برای رفع این مشکلات فضای بیشتری برای این مکان ها در نظر گرفته شد.


کریمی گفت: برای معرفی جاذبه های گردشگری گلستان و ارتقا شاخص گردشگری گلستان،سفرایی از کشورهای اروپایی،آفریقایی و آسیایی دعوت شدند. همچنین 40 خبرنگار داخلی و خارجی از 27 شبکه برای انعکاس ظرفیت های گردشگری گلستان در سطح بین المللی حضور دارند.


وی یادآور شد:یکی از ماموریت های ما برای برگزاری این جشنواره،فراهم کردن شرایط لازم برای انعقاد قراردادهای تجاری و بازرگانی سفرا با استان است که نشست هایی در این خصوص انجام شد.

 

شایان ذکر است این جشنواره 29 آبان لغایت 2 آذر ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 4 لغایت 7 آذر به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه