نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسئول کمیته هماهنگی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس

  |     |   0دیدگاه

مسئول کمیته هماهنگی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس

308 نفر برای اجرای موسیقی آیینی در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبدکاووس حضور دارند

مریم اق آتابای مسئول کمیته هماهنگی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس گفت: 308 نفر برای اجرای موسیقی آیینی در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبدکاووس حضور دارند

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛ مریم آق آتابای مسئول کمیته هماهنگی جشنواره در گنبد کاووس ابراز کرد: دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس از 4 تا 7 آذر ماه امسال در سالن المپیک این شهرستان با حضور استان های مختلف کشور و میهمانانی از کشورهای جهان برگزار خواهد شد.

 

وی یادآور شد: این جشنواره شامل خانه های روستایی و عشایری،غرفه های صنایع دستی،غرفه های فروش سوغات شهرهای مختلف کشورمان و اجرای موسیقی و آداب و رسوم آیینی است.

 

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس خاطر نشان کرد: امسال برگزاری این جشنوارۀ  با هفته وحدت تقارن دارد و تلاش داریم با برنامه های شاد و آیینی اقوام مختلف این وحدت و همدلی را در گنبدکاووس با حضور گروه های مختلف انسجام دهیم.

 

وی اضافه کرد: تاکنون 20 گروه از اقوام مختلف اعلام آمادگی کردند که از این تعداد 7 گروه از استان گلستان و 13 گروه از استان های آذربایجان شرقی،بوشهر،جهارمحال بختیاری،خراسان شمالی،خراسان جنوبی،خراسان رضوی،خوزستان،سنندج،مازندران و غیره در قالب 308 نفر در گنبدکاووس اجرای موسیقی و آداب و رسوم آیینی خواهند داشت.

 

آق آتابای گفت: 24 سیاه چادر و خانه های بوم گردی از استان های کرمانشاه،ایلام،اصفهان،یزد،گلستان،  چهار محال بختیاری و سایر استان ها در این جشنواره برپا خواهد شد که از این تعداد 5 خانه بوم گردی و 19 سیاه چادر است.

 

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس در مورد غرفه های صنایع دستی بیان داشت: برای این بخش 64 غرفه در نظر گرفته شده است که تاکنون 27 غرفه توسط شهرهای مختلف استان, رزو شده و اگر تعداد متقاضیان افزایش یابد بخشی از غرفه های سوغات را به این حوزه اختصاص خواهیم داد.

 

وی افزود: کمیته های مختلفی مانند کمیته امنیت و ترافیک،نمایشگاهی،بین الملل،ارزیابی،فنی و غیره با همکاری رئیس کارگروه این جشنواره،فرماندار ویژه شهرستان بر کار جشنواره نظارت خواهند داشت.

 

آق آتابای ابراز کرد: در کنار غرفه روابط عمومی امسال فضایی را برای خبرنگاران در نظر گرفتیم تا بتوانند فعالیت های خبری خود را در اسرع وقت و با امکانات مورد نیاز در این جشنواره انجام دهند

 

شایان ذکر است؛ این جشنواره 29 آبان لغایت 2 آذر ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 4 لغایت 7 آذر به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه