نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام:

  |     |   0دیدگاه

مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام:

امسال برای اولین بار روستاها و شهرهای ملی و جهانی در بخش نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور دارند

مریم حاجی ابراهیمی مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: امسال برای اولین بار روستاها و شهرهای ملی و جهانی در بخش نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور دارند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل و مسئول کمیته نمایشگاهی دوره دوازدهم جشنواره فرهنگ اقوام گفت: در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور هنرمندان سر اسر کشور برگزار خواهد شد.


وی ادامه داد: با توجه به فراخوان ارسالی تاکنون 15 استان از سراسر کشور، متقاضیان شرکت در نمایشگاه ملی صنایع دستی گلستان در رشته های شاخص و بومی مناطق خود اعلام آمادگی نمودند.

 

مسئول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی جشنواره دوازدهم در ادامه تصریح کرد: در بخش نمایشگاهی جشنواره 167 غرفه آماده ارائه خدمات است  که از این تعداد 136 غرفه برای حوزه صنایع دستی در نظر گرفته شده است و از این تعداد 89 غرفه برای استانهای سراسر کشور و 47 غرفه برای استان گلستان  و مابقی غرفه ها به بخش سوغات اختصاص داده شده است.

 

وی اضافه کرد: همچنین در بخش نمایشگاهی و صنایع دستی دومین جشنواره فرهنگ اقوام در گنبد کاووس نیز تعداد 87 غرفه صنایع دستی و 20 غرفه سوغات در نظر گرفته شده است.

 

مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی دوره دوازدهم جشنواره در پایان خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر هنرمندان و صنعتگران از سراسر کشور، رشته های بومی و اصیل هر استان ، مراکز تخصصی ، تعاونی ها ، فروشگاهها ، اقوام مختلف ، هنرمندان دارای مهر اصالت و نشان ملی ، هنرمندان فعال بسته بندی  ، فروشگاههای مجازی ، روستاها و شهرهای ملی و جهانی صنایع دستی به نمایش گذاشته می شوند.

 

وی به جذابیت های بخش نمایشگاهی و صنایع دستی این جشنواره اشاره کرد و افزود:  استفاده از لباس های محلی و بومی اقوام مختلف غرفه داران و اجرای ورک شاپ و همچنین اجرای زنده محصولات صنایع دستی در غرفه های نمایشگاهی صنایع دستی از جذابیت های نمایشگاه است .

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل در پایان به وجه تمایز این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به محوریت وحدت اقوام در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ؛حضور اقوام با غرفه های مجزا و مختص به اقوام، معرفی 2 تن از مفاخر استان : 1- ایمن باجی ( اولین بانویی که در ایران ثبت ملی شده است ) 2- غلام آق ( حامل میراث ناملموس )، حضور شهرها و روستاهای ملی و جهانی برای اولین بار در این جشنواره و معرفی سفال جرجان ( رشته منسوخ شده ای که در حال احیاست ) از وجه تمایز این نمایشگاه نسبت به سال گذشته است.

 

شایان ذکر است؛ این جشنواره 29 آبان لغایت 2 آذر ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 4 لغایت 7 آذر به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه