نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسئول کمیته روستایی و عشایری جشنواره دوازدهم فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

مسئول کمیته روستایی و عشایری جشنواره دوازدهم فرهنگ اقوام

معرفی فرهنگ روستاهای گردشگری دردوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام / آغاز ساخت سازه های روستایی در محوطه برگزاری جشنواره

هفت روستای هدف گردشگری،شش واحد بوم گردی و 22سیاه چادر و20 غرفه غذای بومی وطبخ آش در جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان : هفت روستای هدف گردشگری،شش واحد بوم گردی و 22سیاه چادرو20غرفه غذای بومی وطبخ آش در جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان حضور خواهند داشت.

 

رضا غیاثی زاده مسئول کمیته روستایی و عشایری  گفت: معرفی آداب و رسوم  قومیت های مختلف استان گلستان و کشور در حوزه روستایی و عشایری در دوازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین با حضور  هفت روستای هدف گردشگری،شش واحد بوم گردی و 22 سیاه چادر به صورت خواهد گرفت.

 

غیاثی در ادامه گفت:به جهت عرضه غذاهای بومی و محلی همچنین تعداد 20غرفه آش و غذای سنتی نیز در فضای باز پیش بینی شده است.

 

وی افزود: استقبال بی نظیر مردم استان گلستان در بخش روستایی و عشایری طی دوره های گذشته باعث رونق بیشتر  این بخش شده است به طوری که اجرای موسیقی و برنامه های آینی روستا ها نیز در ساعاتی از روز در محل دائمی نمایشگاهها ی بین المللی استان گلستان که محل برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی وهنری گردشگری است در محل پیش بینی شده در فضای باز به روی صحنه می رود.

 

شایان ذکر است این جشنواره 29 آبان لغایت 2 آذر ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 4 لغایت 7 آذر به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه