نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسئول کمیته روستایی و عشایری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

مسئول کمیته روستایی و عشایری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

حضور 35 روستای هدف گردشگری، بومگردی و سیاه چادرهای عشایری در محوطه برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

رضا غیاثی زاده مسئول کمیته روستایی و عشایری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: 35 روستای هدف گردشگری، بومگردی و سیاه چادرهای عشایری در محوطه برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم مناطق خود می پردازند.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛رضا غیاثی زاده رئیس گروه توسعه گردشگری و بازار یابی ومسئول کمیته روستایی و عشایری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با ذکر این مطلب گفت: در دوره دوازدهم جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام  22 سیاده چادر و آلاچیق از 13 استان که شامل استانهای چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، ایلام، خراسان شمالی، سمنان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، اردبیل، خوزستان، فارس، سیستان و لوچستان، اصفهان و گلستان به معرفی  ظرفیت های مختلف می پردازند.

 

وی در ادامه به حضورروستاهای هدف گردشگری استان در این جشنواره اشاره کرد و افزود: روستاهای کفشگیری، زیارت، بخش بهاران گرگان، بخش یانسری ها، روستاهای آق قلا و روستاهای کردکوی با نصب 8 کلبه در این جشنواره به ارایه زنده تولیدات صنایع دستی و غذاهای سنتی، اجرای مراسم آیینی با لباسهای بومی و محلی مناطق خود، ارایه توانمندی های تولیدی روستاهای هدف گردشگری اعم از معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و شکل و روستا می پردازند.

 

غیاثی زاده ادامه داد: در بخش روستایی و عشایری جشنواره دوازدهم  شش واحد بوم گردی نیز با سازه های سنتی حضور خواهند داشت.

 

وی افزود:  همچنین 20 غرفه غذای بومی و طبخ آش های محلی نیز در بخش روستایی و عشایری جشنواره به ارائه محصولات خود می پردازند.

 

لازم به ذکر است سیاه چادر افغانستان نیز در بخش روستایی و عشایری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به معرفی ظرفیت های خود می پردازد.

 

گفتنی است؛ این جشنواره 29 آبان لغایت 2 آذر ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 4 لغایت 7 آذر به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه