نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

شناسایی و معرفی ظرفیت های ناشناخته گردشگری اقامتگاههای بوم گردی و خانه های سنتی، در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام-شهرستان گنبد کاووس

مهندس ابراهیم کریمی رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: اقامتگاههای بوم گردی و خانه های سنتی، ظرفیت های ناشناخته گردشگری در ایران است که در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام شناسایی و معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ابراهیم کریمی با اعلام این مطلب افزود:  بوم گردی از شاخه های صنعت گردشگری است که توسعه و شکوفایی ظرفیت های فراوان آن در کشور نیازمند تدوین نظام نامه مشخص و برنامه ریزی اصولی و همه جانبه است.
او ادامه داد: بوم گردی بهترین روشی است که می تواند برای هر روستا و اهالی آن مفید بوده زیرا علاوه بر حفاظت از محیط زیست، فرهنگ مهمان نوازی ایرانی- اسلامی اقوام، آیین ها و آداب و رسوم و صنایع دستی آن منطقه معرفی و در مجموع به توسعه پایدار روستا منجر می شود.

مهندس ابراهیم کریمی در ادامه با بیان اینکه جشنواره‌ها نقش به سزایی در تقویت روحیه، نشاط و شادابی و مطرح شدن پتانسیل‌های روستاها در زمینه گردشگری و اشتغالزایی و افزایش سطح آگاهی و درآمد مردم دارند گفت:  در  جشنواره های فرهنگ اقوام که همه ساله در استان برگزار می شود ظرفیت تولیدات روستایی،  معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف گردشگری و صنایع دستی و احیاء آداب  و رسوم  مناطق مختلف به نمایش درآمده و اهالی روستا می‌توانند از این فرصت بسیار مناسب برای درآمدزایی محصولات و ایجاد صنایع تبدیلی در کنار آن استفاده کنند.

ابراهیم کریمی تصریح کرد: جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در شهرستان گنبد کاووس که برای اولین بار است در این شهرستان برگزار می شود 9 کلبه روستای هدف گردشگری، 5 سیاه چادر و 8 آلاچیق ترکمن به معرفی ظرفیت های گردشگری خود می پردازند.

او به معرفی روستاهای شرکت کنند در جشنواره یازدهم پرداخت و تشریح کرد: روستاهای بخش مرکزی گنبد کاووس، روستای فاضل آباد بخش مرکزی آزادشهر، روستای دوزین بخش کوهسارات دوزین، روستای پادلدل بخش مرکزی گالیکش، روستای دیکلی داش بخش گلدشت گمیشان، روستای قرنجیک خواجه فالا بخش مرکزی، روستای سیاه خان بخش فندسک شهرستان رامیا، روستای القجر بخش مرکزی شهرستان مینودشت، روستای گچی سو بالا بخش مرکزی شهرستان کلاله آداب و رسوم و ظرفیت های گردشگری مناطق خود جهت معرفی به نمایش می گذارند.

کریمی اضافه کرد: همچنین سیاه چادر عشایر کرمانج شهرستان مراوه تپه، سیاه چادر عشایر خوزستان شهرستان اهواز، سیاه چادر عشایر شهراسنجان از استان فارس ، سیاه چادر عشایر چهارمحال بختیاری  و کلبه چوبی روستای زیارت در این جشنواره به معرفی ظرفیت های خود می پردازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه