نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

  |     |   0دیدگاه

به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

لوح ثبت گویش استرآبادی در هفته فرهنگی گرگان رو نمایی شد

شامگاه دوشنبه بیستم شهریور96 ،همزمان با بزرگداشت روز گرگان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی از لوح ثبت گویش استرآباد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان روز گذشته 20 شهریور 96  در حاشیه مراسم آیین بزرگداشت روز گرگان که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعضای شورای اسلامی شهر گرگان، سرپرست شهرداری گرگان و معاونین شهردار ، رئیس تبلیغات اسلامی گرگان و دیگر مسوولین و عموم علاقمندان در کانون فرهنگی ورزشی طه برگزار شد، از لوح ثبت گویش استرآباد رونمایی شد.

"گویش استرآبادی در اجرای ماده ۱۲ ثبت میراث ملموس به شماره ۱۳۳۰، در تاریخ ششم مرداد سال ۱۳۹۵ در فهرست میراث ناملموس ثبت شد."

مهندس ابراهیم کریمی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در این خصوص اظهار کرد: امروز شاهد رونمایی از گویش استرآبادی هستیم و از کسانی که در مراحل ثبت این میراث کمک کردند تشکرو قدردانی می کنم.

کریمی گفت: یکی از موضوعات اصلی در ثبت ملی تأکید به داشته های تاریخی گذشته است و باید نسبت به گذشته با نگاهی توأم با احترام بنگریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان تأکید کرد: این ثبت کار ساده ای نبود و نیازمند مطالعات عمیقی بود و عده ای چه در داخل و خارج استان تلاش کردند تا این عمل اتفاق بیفتد.

ابراهیم کریمی ادامه داد: در کشور قدم های زیادی برای ثبت گویش ها برداشته شده است، امروز هشت اثر ناملموس در استان را به ثبت رساندیم و سه اثر نیز در مرحله تکمیل پرونده است.

کریمی ضمن اشاره به ظرفیت گردشگری گرگان، خاطر نشان کرد: ظرفیت های خوب گرگان در صنایع دستی، گردشکری و بافت تاریخی نیازمند همراهی و مساعدت همگان است و به تنهایی محقق نمی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: امیدواریم اقدامات شایسته و بایسته در خور شأن مردم گرگان داشته باشیم و در این راستا دست یاری به سمت همه و شورای پنجم دراز می کنیم.

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه