نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

بوم گردی؛ شاه کلید توسعه اقتصاد روستایی و گردشگری گلستان

یاسر قندهاری مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: بوم گردی؛ شاه کلید توسعه اقتصاد روستایی و گردشگری گلستان است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان یاسر قندهاری با اعلام این مطلب افزود: بوم گردی یا همان گردشگری روستایی شکلی جدید از صنعت گردشگری رواج یافته در کشورمان است که در آن افراد به جای حضور در هتل ها و اماکن شلوغ و پرازدحام راهی روستاهای بکر و دورافتاده می شوند تا به دور از هیاهوی زندگی روزمره دمی و ساعتی، شاید هم روزی و هفته ای را در آرامش برآمده از این ویژگی ناب سپری کنند.
او اضافه کرد: به معنای دقیق تر گردشگران بوم گرد به روستاها می روند تا همانند آن ها زندگی کنند، مانند آن ها غذای محلی بخورند، مانند آن ها به طبیعت بروند تا لذت های یک زندگی ساده و صمیمی روستایی را تجربه کرده و از آن بهره مند شوند.
یاسر قندهاری در پایان گفت: استان گلستان با مزیت های نسبی در حوزه گردشگری همچون روستاهای جنگلی در حوزه بوم گردی از مناطق منحصر به فرد ایران محسوب می شود که تمرکز و توجه به آن می تواند کلید حل بسیاری از مشکلات و کاستی ها را در بحث توسعه و رونق اقتصاد روستا فراهم آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه