نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

کاروان موسیقی سنتی و آیینی گوش نواز و طنین آن در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبد کاووس

احمد گلچین دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام و رییس روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان گلستان: کاروان موسیقی سنتی و آیینی گوش نواز و طنین آن در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گنبد کاووس+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان احمد گلچین با اعلام این مطلب افزود: این روز ها یازدهمین جشنواره بین الملللی فرهنگ اقوام برای اولین بار در شهرستان گنبد کاووس با استقبال هموطنان گنبدی در حال برگزاری است.

او ادامه داد: در این جشنواره در مجموع26 گروه موسیقی و  آیینی بر روی استیج هنرنمایی می کنند و همچنین این گروه ها در محوطه جشنواره به صورت میدانی به اجرای هنر خود می پردازند.

او افزود: 26 گروه موسیقی و آیینی از 14 استان که شامل استان‌های بوشهر، مرکزی، کردستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، سمنان، هرمزگان، خوزستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و گلستان است، به اجرای آیین های خود می پردازند.

گلچین با بیان اینکه موسیقی سنتی ایرانی، شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها، و آوازها و آیین ها می باشد گفت: این موسیقی ها از هزاران سال پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته، و آنچه دل‌نشین‌تر، ساده‌تر و قابل‌فهم تر بوده‌است امروز در دسترس عموم علاقمندان است.

دبیر ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در پایان گفت: هر دستگاه موسیقی ایرانی، توالی‌ای از پرده‌های مختلف موسیقی ایرانی است که انتخاب آن توالی حس و شور خاصی را به شنونده انتقال می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه