نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

استاندار گلستان در آیین یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام برای اولین بار در شهرستان گنبدکاووس

  |     |   0دیدگاه

استاندار گلستان در آیین یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام برای اولین بار در شهرستان گنبدکاووس

جشنواره فرهنگ اقوام زمینه ساز مدل شادی است و به عنوان یک نماد شادی عرضه می شود.

دکتر صادقلو استاندار گلستان درآیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام برای اولین بازد در شهرستان گنبد کاووس گفت: جشنواره فرهنگ اقوام زمینه ساز مدل شادی است و به عنوان یک نماد شادی عرضه می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام برای اولین بار در گنبد کاووس امروز 18 شهریور 96 با حضور دکتر صادقلو استاندار گلستان،یاور عباس سرکنسول کشور پاکستان، کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبد، نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، حجت اسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شهرستان گنبد، ائمه جمعه اهل تسنن شهرستان گنبد کاووس، مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، جمعی دیگر از مسوولین استانی و شهرستانی و حضور پرشور هموطنان و گردشگران در محل مجموعه ورزشی المپیک گنبد برگزار شد.
دکتر صادقلو استاندار گلستان در این مراسم ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و تشکر از حضور پرشور مردم با قلبی آکنده از مهربانی و شادی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد اظهار داشت: برگزاری این جشنواره اهداف بسیاری را شامل می شود که اولین آنها شناخت پیدا کردن اقوام نسبت به هم است.
او افزود: دومین هدف که می توان به آن اشاره کرد شناخت پیدا کردن اقوام مختلف نسبت به آداب، رسوم و فرهنگ یکدیگر است.
دکتر صادقلو با بیان اینکه هرکدام از برنامه های اجرایی در این جشنواره یک پیام فرهنگی را به همراه دارد گفت: اجرای این برنامه ها در نهایت به شناسایی فرهنگ ها از نظر محتوایی می شود.
صادقلو از دیگر پیامد های برگزاری چنین جشنواره هایی را مبادلات اقتصادی، برگشتن دوباره دانش های بومی، عرضه دانش بومی برای حل مشکلات اقتصادی و ... بیان کرد.
دکتر صادقلو استاندار گلستان در پایان یکی از مهمترین پیامد های جشنواره اقوام را تبادل مدل شادی بیان کرد و افزود:  این جشنواره ها زمینه ساز مدل شادی در خانواده ها، جوانان و همچنین جامعه می شود و باید تشویق شود و این تشویق ها به معنی حضور پرشور و استقبال گرم شما عزیزان از این رویداد است.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه