نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

سرکنسول پاکستان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین الملل فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

سرکنسول پاکستان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین الملل فرهنگ اقوام

ایران و پاکستان فرهنگ، زبان و تاریخشان به یکدیگر گره خورده است

ایران و پاکستان دو کشور مسلمان، دولت و برادر هستند که فرهنگ، زبان و تاریخ شان با یکدیگر خورده است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام برای اولین بار در گنبد کاووس امروز 18 شهریور 96 با حضور دکتر صادقلو استاندار گلستان،یاور عباس سرکنسول کشور پاکستان، کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبد، نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، حجت اسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شهرستان گنبد، ائمه جمعه اهل تسنن شهرستان گنبد کاووس، مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، جمعی دیگر از مسوولین استانی و شهرستانی و حضور پرشور هموطنان و گردشگران در محل مجموعه ورزشی المپیک گنبد برگزار شد.

سرکنسول پاکستان در این مراسم گفت: ایران و پاکستان دو کشور مسلمان، دولت و برادر هستند که نه تنها مرز مشترک دارند بلکه فرهنگ، زبان و تارخ شان نیز با یکدیگر گره خورده است.

او افزود: در این جشنواره هر سال نماینده ای از کشور پاکستان حضور می یابد در ددیدار از این استانت نه تنها تحت تاثیر طبیعت زیبای استان گلسنان قرار گرفته ایم بلکه تشابهات فرهنگی این او کشوری نیز برای ما بسیار جالب توجه است.

یاور عباس به نمایش گذاشته شدن آداب، رسوم و فرهنگ تاریخ و میراث ایران به طور کلی و به طور خاصی در معرض دید گردشگران ایرانی و خارجی را از ویژگی های بارز این جشنواره خواند و بیان کرد: در بین مجموعه کشورهای جهان ایران از تنوع و گوناگونی فرهنگی بسیاری برخوردار است که فرهنگ اقوام مختلف، لباس، موسیقی، غذاها و صنایع دستی و تاریخچه آنها تا امروز نیز زنده مانده است.

او تصریح کرد: از نکات مثبت و جالب توجه سرزمین ایران این است که هویت اسلامی و پویایی  فرهنگی مردم این کشور با هم ئر هم آمیخته و تاثیر آن نافذتر شده است که این نشان از استحکام فرهنگ و انعطاف مذهب ما اسلام دارد.

او در خاتمه با سپاس از استاندار گلستان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد : طبیعت زیبای استان گلستان در کنار طبیعت و خلق مهمان نواز بی نظیر عزیزان و مسوولین این استان به یادماندنی است و جای تقدیر فراوان دارد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه