نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

حضور 12 روستای هدف گردشگری و سیاه چادرهای عشایری در محوطه برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

یاسر قندهاری مسوول کمیته روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: 12 روستای هدف گردشگری و سیاه چادرهای عشایری در محوطه برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم مناطق خود می پردازند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان یاسر قندهاری با اعلام این مطلب افزود: 12 روستای هدف گردشگری و سیاه چادرهای عشایری در محوطه برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به معرفی ظرفیت های گردشگری ، فرهنگ، آداب و رسوم مناطق خود می پردازند.

قندهاری اضافه کرد: روستاهای کفشگیری، زیارت، باغ گلبن، محمد آباد گرگان، گز شرقی ، گچی سو، بالاجاده، افراتخته، شاهکوه و دوزین با نصب 5 کلبه در این جشنواره به ارایه زنده تولیدات صنایع دستی و غذاهای سنتی، اجرای مراسم آیینی با لباسهای بومی و محلی مناطق خود، ارایه توانمندی های تولیدی روستاهای هدف گردشگری اعم از معرفی جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و شکل و روستا می پردازند.

مسوول کمیته روستایی و عشایری جشنواره یازدهم در پایان اشاره کرد: همچنین در این جشنواره سیاه چادرهای عشایری از استانهای چهارمحال بختیاری، خوزستان، شیراز و گلستان نیز به معرفی ظرفیت های مختلف می پردازند.

لازم به ذکر است کلبه ی بوم گردی خانم محمدی از استان مازندران نیز در بخش روستایی و عشایری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور حضور دارد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه