نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

دکتر مونسان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

دکتر مونسان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

تنوع محصولات صنایع دستی استان گلستان می تواندباعث توسعه صنعت گردشگری پایدار باشد.

دکتر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: تنوع محصولات صنایع دستی استان گلستان می تواندباعث توسعه صنعت گردشگری پایدار باشد.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در استان گلستان عصر امروز دوشنبه 13 شهریور با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، حسن صادقلو استاندار گلستان، سفیر کشور ویتنام، افغانستان و چند کشور دیگر، نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی گلستان و جمع کثیری از مردم استان گلستان در محل نمایشگاه‌های این استان برگزار شد.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم با تبریک اعیاد قربان و غدیر، گفت: خوشحالم که در جمع مردم میهمان‌نواز و خون‌گرم استان گلستان هستم.

او ادامه داد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ظرفیت‌های بسیار زیادی برای ایجاد اشتغال در تمام نقاط کشور دارد، اشتغالی که پایدار است و می‌تواند تا عمق روستاها گسترش پیدا کند.

مونسان تصریح کرد: اشتغال در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری پایدار است و منجر به توزیع ثروت و ایجاد عدالت اجتماعی می‌شود، با ایجاد اشتغال در این حوزه‌ها می‌توان برای ساکنان روستاها درآمد پایدار ایجاد کرد و از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اینکه رشد و توسعه در این حوزه‌ها اثرات اقتصادی و اجتماعی دارد، تصریح کرد: در دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم تا این سازمان جایگاه و نقش اثرگذاری در اقتصاد کشور داشته باشد.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: در همه نقاط مختلف کشورمان پتانسیل و ظرفیت‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال، افزایش تولید و کسب درآمد بهره‌برداری کرد.

او ادامه داد: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی، گردشگری در گلستان رونق پیدا کند و این استان به ایستگاه گردشگری تبدیل شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه