نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

دکتر صادقلو استاندار گلستان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

دکتر صادقلو استاندار گلستان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

حضور اقوام در گلستان یک فرصت است / گلستان میزبان شایسته ای برای برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام است

دکتر صادقلو استاندار گلستان در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: حضور اقوام در گلستان یک فرصت است و گلستان میزبان شایسته ای برای برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان  آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با حضور دکتر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، دکتر صادقلو استاندار گلستان، مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و جمعی دیگر از مسوولین کشوری و استانی  و استقبال بی نظیر مردمی برگزار شد.

دکتر حسن صادقلو در این مراسم که  تصریح کرد: مبادلات اقتصادی و توسعه اقتصاد مقاومتی یکی از مزایای مهم و برکات برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین است.
او گفت: درسایه این شناسایی‌ها می‌توان روابط اجتماعی و فرهنگی بین استان‌ها و کشورها را افزایش داد و این افزایش روابط باعث افزایش وحدت و دوری از تفرقه می‌شود.
دکتر صادقلو بیان کرد: اگر نگاه عالمانه به این اقوام ایران زمین داشته باشیم می‌بینیم که این اقوام تحلیل فرهنگی و محتوایی فراوانی دارد که در نتیجه می‌توان به نقاط قوت بسیاری از فرهنگ‌ها و اقوام در کشور دست یافت.
استاندار گلستان گفت: استان گلستان می‌تواند ظرفیت بین‌المللی را برای جشنواره‌های مختلف ایجاد کند و این آمادگی در این استان وجود دارد.
او یادآور شد: یکی از خلاء‌های فرهنگی ما مدل شادی است که می‌توان مدل درست شادی با نماد حفظ تراز اسلامی و ملی و فرهنگ ایرانی را در اقوام ایران زمین یافت.
لازم به ذکر است در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین عصر امروز در گرگان آغاز به کار کرد اقوام 22 استان کشور، آداب و رسوم، صنایع دستی، غذاهای محلی، موسیقی سنتی جاذبه های گردشگری و آیین های ویژه خود را معرفی می کنند.
گفتنی است این جشنواره از امروز(13 شهریور) تا 16 شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی  گلستان برگزار می شود و همچنین از 18 تا 20 شهریور این جشنواره در گنبدکاووس و در مجموعه ورزشی المپیک این شهر برگزار می شود.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه