نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

استاندار گلستان در نشست سرمایه گذاران در حوزه گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و تشکلهای غیر دولتی؛

  |     |   0دیدگاه

استاندار گلستان در نشست سرمایه گذاران در حوزه گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و تشکلهای غیر دولتی؛

احیای دیوار دفاعی گرگان توسعه صنعت گردشگری استان را به همراه دارد

دکتر صادقلو استاندار گلستان در نشست سرمایه گذاران در حوزه گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و تشکلهای غیر دولتی گفت:احیای دیوار دفاعی گرگان توسعه صنعت گردشگری استان را به همراه دارد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگیري، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان  دکتر صادقلو استاندار گلستان با بیان اهمیت احیای میراث فرهنگی و تاریخی موجود در گلستان اظهار کرد: احیای دیوار دفاعی گرگان یکی از اقدامات ارزشمند و گرانهاست و تاکنون از بودجه استانی برای آن صرف شده و باید از ظرفیت بودجه های ملی نیز در این راستا استفاده شود.

او با اشاره به اهمیت هویت بخشی به نسل آینده، یادآور شد: موزه روستایی استان که در جنگل های قرق در حال احداث است مجموعه ایست که در راستای آشنایی و هویت بخشی به نسل حاضر و آینده باید تقویت شود و آنان نسبت به گذشتگان، آداب، رسوم و سنن آنان آگاهی پیدا کنند.
دکتر صادقلو با بیان اینکه کتاب دانش بومی روستایی استان در حال تدوین است، گفت: توسعه روستاها با درآمد پایدار روستائیان از طریق ایجاد بنگاه های اقتصادی با استفاده از دانش بومی با همراهی فن آوری روز اتفاق می افتد.
استاندار گلستان 18 میلیون مسافر عبوری از گلستان را پتانسیل بالای استان در گردشگری دانست و افزود:تلاش ما بر این است ظرفیت های توقف در گلستان را افزایش دهیم و استان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل نماییم.
دکتر صادقلو خانه های تاریخی گرگان را را ظرفیتی ارزشمند قلمداد کرد و خاطر نشان کرد: 200 خانه تاریخی در شهر گرگان وجود دارد و اساساً فرمت شهر گرگان تاریخی است و می توان با ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی کارکردهای مناسبی برای این خانه ها که سرشار از جاذبه و معنویت هستند، تعریف کرد.
او گفت: یکی از قابلیت های گردشگری در گلستان، گردشگری سلامت است و با توجه به اعتقادی که کشورهای آسیای میانه به پزشکی جمهوری اسلامی دارند و همجواری گلستان با این کشورها، رشد ظرفیت های پزشکی و هتلینگ بیمارستانی می تواند زمینه گردشگری سلامت را فراهم آورد.
همچنین در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، گفت: گلستان دارای ظرفیت های منحصر به فرد نسبت به سایر استان های شمالی است و امسال ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان انجام شده است.

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه