نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

  |     |   0دیدگاه

رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

حضور 23 گروه موسیقی آیینی در یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از حضور 23 گروه موسیقی سنتی آیینی در جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مهندس ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود:  23 گروه موسیقی آیینی از 12 استان که شامل استان های بوشهر، مرکزی، کردستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، سمنان ، هرمزگان، خوزستان، گیلان و گلستان می باشد در این جشنواره به اجرای آیین های خود میپردازند.

کریمی در ادامه به مزیت های اجرای موسیقی آیینی در این جشنواره اشاره کرد و افزود: این حرکت فرهنگی، اجتماعی و هنری منجر به افزایش انگیزه جامعه برای توجه بیشتر به ضرورت حفظ و حراست از فرهنگ، آداب و رسوم سنتی این مرز و بوم و انتقال این فرهنگ غنی به نسل های آینده می شود.

رییس ستاد یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام درپایان تشریح کرد: گروه آوای موج از استان بوشهر، گروه هالای از استان مرکزی، آبیدر و کردوان  از  استان کردستان، آوای تبری  از استان مازندران، چیکسای  از خراسان شمالی، مریدان شیخ جام  از خراسان رضوی، آئینی از آذربایجان شرقی، شقایق های کالپوش از سمنان، زاروگه  از هرمزگان، فلوکلوریک تلار  از گیلان، میسان از خوزستان و 11 گروه از قوم های کتولی، قزلباش، ترکمن، سیستانی و محلی گلستانه از استان گلستان به اجرا در جشنواره یازدهم می پردازند.

 

شایان ذکر است این جشنواره 13 لغایت 16  شهریور ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 18 لغایت 20 شهریور در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می شود.

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه