نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی :

  |     |   0دیدگاه

مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی :

حضور ۲۷ استان کشور در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان

سارا اخوت مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی گفت: ۲۷ استان کشور در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سارا اخوت معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان گلستان و مسوول کمیته نمایشگاهی و صنایع دستی جشنواره دهم گفت: دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با حضور 150 غرفه شرکت کننده در بخش صنایع دستی از 27 استان سراسر کشور، 110 هنرمند گلستانی و 75 هنرمند کشوری در تمامی هنرهای دستی برگزار شده است، البته 15 روستا نیز با عنوان روستای هدف گردشگری در این جشنواره شرکت کرده و به معرفی کامل فرهنگ و آداب و رسوم روستای خود پرداخته اند.
سارا اخوت اولویت این جشنواره را معرفی گلستان و رشته های بومی و سنتی استان اعلام کرد و افزود: اکنون 10 سال از برگزاری اولین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام می گذرد و این امر مهم هر سال بهتر و پرشورتر از سال گذشته برپا می شود.
وی برگزاری جشنواره را کمک شایانی به هنرمندان صنایع دستی در بخش فروش آثارشان دانست و توضیح داد: در 2 سال گذشته بیشترین آمار فروش را داشته ایم و با توجه به استقبال کنونی و دور از انتظار مردم، پیش بینی می شود امسال هم نتیجه خوبی بگیریم و هنرمندان فروش خوبی داشته باشند، امید است بتوانیم با برگزاری اینگونه جشنواره ها حمایتی هرچند کوچک از این قشر هنرمند داشته باشیم

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه