نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

حضور تنها موزه تخصصی و خصوصی زمین شناسی و سنگ شمال کشور در دهمین نمایشگاه بین المللی فرهنگ اقوام

مسوول تنها موزه تخصصی و خصوصی زمین شناسی و سنگ شمال کشور از تنها موزه تخصصی و خصوصی زمین شناسی و سنگ شمال کشور در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، در حاشیه برگزاری سومین روز از جشنواره بین المللی اقوام دکتر مصطفی براتیان مسوول موزه تخصصی سنگ و گوهر شناسی آمیتیست گفت: موزه آمتیست اولین و تنها موزه تخصصی و خصوصی زمین شناسی و سنگ در شمال کشور میباشد که در زمینه گوهر شناسی و سنگ شناسی هم فعالیت دارد.

وی یکی از اهداف برگزاری جشنواره را آشنایی مردم با صنایع دستی بیان کرد و افزود: مردم با حضور پرشور خود در غرفه سنگ و گوهر شناسی علاقه خود را به این هنر نشان دادند حتی با این استقبال پرشور گرگان شرایط برگزاری نمایشگاه تخصصی سنگ و جواهر را نیز دارد.

دکتر براتیان در پایان از هموطنان خود دعوت کرد که به تنها موزه تخصصی سنگ شناسی استان بروند و از شگفتی های سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی  کره زمین دیدن فرمایند

گفتنی است  در این موزه  یک قطعه شهاب سنگ موجود که هم سن کره زمین است و عمر آن به 4/5 میلیارد سال می رسد.

شایان ذکر است یکی از سیاست های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان گسترش موزه ها و مجموعه های خصوصی می باشد.

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه