نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان :

  |     |   0دیدگاه

مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان :

استقبال دور از انتظار مردم از دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: استقبال مردم از دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام دور از انتظار بود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان ضمن اعلام این مطلب گفت: پیرو سنوات گذشته و با توجه به بازدیدها و استقبال مردم از غرفه های روستایی استان گلستان در سالهای اخیر، امسال هم پیگیری های لازم را در جهت معرفی روستاها و فرهنگ و آداب و رسوم و آئین هایشان از جمله موسیقی سنتی، بازیهای بومی و محلی، غذاها و چهره های شاخص روستایی از سوی استانداری گلستان انجام دادیم.

علی نصیبی افزود: با هماهنگی هایی که انجام گرفت روستاهای منتخب شناسایی و با برگزاری 3 جلسه هماهنگی با آنها توسط امور روستایی و شورای استان مقرر شد این روستاها به جهت معرفی معماری خاص روستایی خودشان سازه هایی را به شکل خانه روستایی نمادین در جشنواره بنا کنند.

 مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان،با بیان اینکه 10 روستای هدف گردشگری استان گلستان در جشنواره دهم حضور فعال دارند  گفت: روستاهای شاهکوه سفلی، بالاجاده کردکوی، زیارت گرگان، گچه سوی بالا، سوفیان از کلاله، گوگ دره مراوه تپه، شفیع آباد فندرسک، توران فارس رامیان، بلم جرک مینودشت و یانه سری های مقیم گلستان روستاهای شرکت کننده در جشنواره هستند.

نصیبی با اشاره به اینکه از جشنواره بازدید کرده است، توضیح داد: استقبال مردم واقعا عالی بود و قطعا در روزهای آتی بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال جشنواره بین المللی تر به نظر می رسد، گفت: حضور و بازدید 4 سفیر خارجی از غرفه های روستایی به راحتی بیانگر این موضوع است.

 مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان رایگان شدن خدمات سالن موسیقی را یکی از محاسن این جشنواره نسبت به سال گذشته عنوان کرد و افزود: جالب است که حتی افرادی را دیدم که از استان مازندران و با شوق فراوان برای بازدید از جشنواره آمده بودند.

وی در پایان به تاثیرات اقتصادی جشنواره در استان اشاره کرد و افزود: به غرفه های روستایی استان توصیه شده است بیش از بخش فروش به معرفی آداب و رسوم آیینی خود بپردازند و پیرو همین موضوع از هر روستا 30 نفر و جمعا 300 نفر اجرای حرکات موزون، موسیقی و آواز سنتی را بر عهده خواهند داشت.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه