نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

برگزاری کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در گرگان

کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با حضورمهندس ابراهیم کریمی رئیس کنگره و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، دکتر قلی نژاد مشاور پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور، مهندس مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی استان ، حسام مدیرکل دفتر فنی استانداری گلستان، برهانی معاون میراث فرهنگی گلستان، دکتر ایمانیان مدیر پایگاه جهانی گنبد کاووس و دانشجویان رشته های معماری ، مرمت و شهرسازی دانشگاه های آزاد سطح استان، دانشگاه غیر انتفاعی مائده، دانشگاه غیر انتفاعی گلستان، دانشگاه غیر انتفاعی لامعی، دانشگاه جامع گلستان و ... در دانشگاه آزاد گرگان برگزار شد.

در ابتدا ابراهیم کریمی ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر و قدردانی از همه کسانی که برای برگزاری این کنگره تلاش کردند، گفت: برگزاری اینگونه مراسم ها می تواند گذشته تاریخی و ارزشمند استان گلستان را زنده نگه دارد و امیدواریم این کنگره معماری و شهرسازی بتواند بهره لازم و کافی را برای علاقه مندان داشته باشد.

سپس مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه ضمن سلام و احترام با بیان اینکه امروزه 70 درصد جمعیت کشور در کلان شهرها زندگی می کنند، اظهار کرد: این اتفاق و گرایش جمعیت کشور به شهر نشینی و افزایش مهاجرت از روستا به شهر هم می تواند فرصتی برای توسعه باشد و هم مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

همچنین در این جلسه دکتر ایمانیان مدیر پایگاه جهانی گنبد کاووس بیان داشت: تاریخ و گذشته ما ارتباط تنگاتنگی با ارزش های ما دارد و امروزه با تهدیدات فرهنگی بسیاری که در جهان وجود دارد نیاز زیادی به شناخت این تاریخ و فرهنگ و ارزش ها می باشد.

همچنین در این جلسه دکتر قلی نژاد به ارائه یک مقاله در خصوص معماری و شهرسازی تاریخی ایران پرداخت.

شایان ذکر است در این کنگره 12 مقاله با موضوع سازه های چوبی، باستان شناسی و تاریخ معماری ارائه شد و بعد از ارائه هر مقاله حاضرین به بحث و گفتگو درباره آن پرداختند.

گفتنی است دومین روز این کنگره فردا پنجشنبه 9/10/95 با برگزاری کارگاه آموزشی سازه های چوبی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت نظری و عملی ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه