نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

برگزاری مرحله استانی چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران همزمان با دهمین جشنواره فرهنگ اقوام

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از برگزاری مرحله استانی چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران همزمان با دهمین جشنواره فرهنگ اقوام خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مهندس ابراهیم کریمی در نشست با اصحاب رسانه گفت: مرحله استانی چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران همزمان با دهمین جشنواره فرهنگ اقوام  در هشتم و نهم دی ماه سال جاری در سالن ابن سینای دانشگاه آزاد گرگان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این کنگره یک روز شامل بحث ارایه مقالات و سخنرانی های تخصصی و یک روز شامل کارگاه تخصصی می باشد.

کریمی در اشاره به آنکه این کنگره برای نخستین بار با توجه به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و با تایید بر تاریخ معماری و شهرسازی استان برگزار می شود گفت: با فراخوان و اطلاع رسانی صورت گرفته 36 نفر در سایت کنگره ثبت نام کرده اند 16 مقاله ارایه شده ، 8 مقاله برگزیده و 110 نفر نیز به منظور شرکت در کارگاه تخصصی نام نویسی کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: امید است با برگزاری این رویداد ارزشمند در استان شاهد توجه بیشتر دستگاه های دیگر به میراث فرهنگی و معماری بومی استان باشیم و بتوانیم آشنایی بهتر و بیشتر استان ها با ظرفیت ها، قابلیت های تاریخی و فرهنگی نهفته در شهرهای تاریخی استان و دیگر سکونتگاه های زیستی مانند روستاها و محوطه های تاریخی را فراهم کنیم.

گفتنی است کنگره های استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران از سوی 31 اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شهریور تا بهمن سال جاری طی یک دوره 5 ماهه برگزار می گردد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه