نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان بندرترکمن :

  |     |   0دیدگاه

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان بندرترکمن :

انجام مناسب سازیهای لازم برای حضور معلولین ،سالمندان و از کار افتاده ها در تأسیسات گردشگری بندرترکمن

جلسه شورای ساماندهی سالمندان و مناسب‌سازی شهری و مبلمان اداری شهرستان بندرترکمن با حضور سرپرست فرمانداری، مدیر اداره میراث فرهنگی و سایر مدیران و روسای عضو شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بندر ترکمن؛سرپرست فرمانداری شهرستان بندرترکمن دیروز چهارشنبه 26 شهریورماه در جلسه شورای ساماندهی سالمندان و مناسب‌سازی شهری و مبلمان اداری اظهار کرد: در جامعه افراد مختلفی با شرایط متفاوت  از جمله پیر، جوان، میانسال، از کار افتاده، معلول و ...  وجود دارند که اینها واقعیت‌های جامعه است لذا بایستی زیرساخت‌ها را طوری آماده کنیم که همه با احساس آرامش و امنیت در جامعه تردد کنند و نیازهای خود را پیگیری و رفع کنند.

 سید صادق شیرنگی ادامه داد: خود را جای معلولان بگذارید و با تصور این که می خواهید با ویلچر در شهر تردد کنید و کارهای روزمره خود را انجام دهید، به بررسی مشکلات و موانع بپردازید و به دنبال رفع آن ها باشید.

او افزود: مدیران شهری بایستی دقت کنند و بدانند که معلولیت یکی از واقعیت‌های جامعه است و از آنجا که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند این خطر بالقوه برای سایر افراد جامعه نیز وجود دارد از طرف دیگر جامعه ما به سوی سالمندی میرود.
 
در ادامه نصیری مدیر میراث فرهنگی شهرستان اعلام کرد:  تمامی تأسیسات گردشگری در شهرستان ملزم اجرا  مناسبت سازیها برای معلولین ،سالمندان و از کار افتاده ها خواهند بود.
او افزود:  مناسب سازیهای سرویسهای بهداشتی دهکده گردشگری( بازارچه اسکله) به زودی انجام خواهند شد و همچنین در صورت کاهش بیماری و یا ریشه کن سازی بیماری کرونا و رفت و آمد  قطار گردشگری رمپ و مناسب سازی ایستگاه قطار گردشگری واقع در دهکده گردشگری  انجام خواهدشد.
نصیری در پیان گفت: تمامی مناسب سازیها برای جاده سلامت شهرستان ترکمن در دستور کار پیمانکار این پروژه قرار دارد
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه