نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

بازرس جامعه هتلداران استان گلستان عنوان کرد؛

  |     |   0دیدگاه

بازرس جامعه هتلداران استان گلستان عنوان کرد؛

زیان و خسارت جدی واحد های اقامتی استان از کرونا

بازرس جامعه هتلداران استان گلستان گفت: با شیوع کرونا ویروس و تعطیلی واحدهای اقامتی استان خسارت و زیان جدی به هتل‌ها و هتل‌ آپارتمان‌ها وارد شده است که دولت نمی‌تواند با تسهیلات 12 درصد این خسارت ها را جبران کند.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، علی‌اکبر بصیرنیا در مصاحبه با خبرنگار تسنیم گفت: از اواخر اسفندماه که پیک کار واحدهای گردشگری است به علت شیوع کرونا ضرر و زیان‌های مالی تا کنون ادامه داشته و با توجه به اینکه پایان این بیماری مشخص نیست، به طور قطع مشکلات این حوزه نیز همچنان ادامه خواهد داشت.


بازرس جامعه هتلداران استان گلستان اضافه کرد: ضریب اشغال هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها پیش از این بیماری حدود 60 درصد بود که این میزان در ایام کرونا به کمتر از 5 درصد رسیده است.


بصیرنیا با یادآوری خسارت واحدهای گردشگری در نوروز سال گذشته به علت وقوع سیل در استان بیان کرد: خیلی از گردشگران سال گذشته به این استان سفر نکردند و همه منتظر نوروز امسال بودیم که به کرونا ختم شد. حوزه گردشگری به صورت مستقیم و غیرمستقیم خسارت‌های زیادی دیده که دولت باید توجه ویژه‌ای به فعالان و سرمایه‌گذاران این بخش داشته باشد.


او اظهارداشت: برخی از مالکان هتل‌ها به دنبال تعطیلی و تغییر کاربری آن هستند اگر این اتفاق رخ دهد با سیل عظیم بیکاران در استان مواجه خواهیم شد.


بازرس جامعه هتلداران استان گلستان گفت: بیش از 2 هزار نفر در بخش هتل و هتل آپارتمان‌های استان کار می‌کنند که با شیوع این بیماری برخی از آنها تحت عنوان تعدیل نیرو، بیکار شدند.


او با اشاره به پرداخت تسهیلات دولتی، آن را یک مُسکن دانست و گفت: این تسهیلات با سود 12 درصد بیش از این که کمک حال واحدهای گردشگری باشد آنها را بدهکارتر می‌کند و زیان انباشته آنان را افزایش می‌دهد.


بصیرنیا بیان داشت: دولت برای حمایت از فعالان این صنعت باید یارانه‌های ویژه‌ای از جمله بخشودگی حامل‌های انرژی مانند گاز، برق و آب، معافیت مالیاتی و حق بیمه کارفرما و کارگران این بخش و تسهیلات بلاعوض را به این واحدها اختصاص دهد تا بتوان دست‌کم جلوی بیکاری کارکنان این بخش را گرفت.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه