نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

تقدیم احکام انجمن های میراث فرهنگی روستاهای آقچلی علیا و سرکهریزا شهرستان آزادشهر

در ادامه تشکیل انجمن های میراث فرهنگی شهرستان آزادشهر و با حضور مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان، انجمن میراث فرهنگی روستای آقچلی علیا و سرکهریزا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آزادشهر؛ چهار شنبه  11 تیر ماه 99 در ادامه تشکیل انجمن های میراث فرهنگی شهرستان، و با حضور علیرضا حصارنوی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آزادشهر و حمیدرضا محمودی کارشناس این اداره انجمن میراث فرهنگی روستای آقچلی علیا و سرکهریزا با حضور در جلسه دهیاری این روستاها، انجمن میراث فرهنگی این روستا تشکیل شد.

 

در این جلسه حصارنوی مدیر  اداره میراث فرهنگی شهرستان آزادشهر ضمن تشکر از فراهم شدن این نشست با موضوع تشکیل انجمن های میراث فرهنگی و اهمیت تشکیل انجمن میراث فرهنگی روستا به ذکر وظایف اعضای آن پرداخت.

 

همچنین وی  بر حفظ میراث فرهنگی به عنوان پشتوانه تاریخی- فرهنگی شهرستان آزادشهر و معرفی آن تأکید کرد و خواستار همگرایی و همفکری اعضا برای شناخت، معرفی و حفظ میراث فرهنگی شد.

 

مشارکت اعضای انجمن روستا به عنوان حامیان میراث فرهنگی در برنامه های پیش روی انجمن ، اقدام برای شناسایی و ثبت  آثار تاریخی فرهنگی موجود در روستا ، اطلاع رسانی به موقع در صورت مشاهده موضوعات پیرامون حفاری غیر مجاز به اداره میراث فرهنگی شهرستان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

 

در پایان جلسه احکام اعضای انجمن روستا به دهیار روستا تقدیم شد.

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه